Domagają się równości w służbie zdrowia w Światowy Dzień Zdrowia

Domagają się równości w służbie zdrowia w Światowy Dzień Zdrowia

Przedstawiciel Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia na Kubie (PAHO/WHO), Jose Moya, wezwał do większej integracji i zmian w tym wrażliwym sektorze.

Ta potrzeba jest pilna, ponieważ umożliwi rzeczywisty dostęp do opieki medycznej jako podstawowego prawa człowieka, powiedział Moya na konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia / Światowej Organizacji Zdrowia w stolicy z okazji wydarzenia.

Trzy na dziesięć osób na świecie nie ma do niej dostępu, a co czwarta ponosi koszty, na które nie jest w stanie sobie pozwolić.

„Jest to wyraz nierówności, która dotyka najbardziej wrażliwe grupy ludności” – powiedział Moya.

Aby marzenie o zdrowiu mogło się spełnić, potrzebujemy ludzi i społeczności z dostępem do wysokiej jakości usług, wykwalifikowanym personelem i zaangażowaniem w silną podstawową opiekę zdrowotną.

Pandemia Covid-19 i inne sytuacje kryzysowe pokazały nieuchronność dokonywania znaczących inwestycji w tym sektorze, tworzenia planów działania gwarantujących lepszą ochronę i przygotowania systemów do radzenia sobie z nadchodzącymi epidemiami.

Moya podkreślił prace wykonane przez Światową Organizację Zdrowia w latach 2020-2021 po interwencji w 87 sytuacjach kryzysowych, a obecnie opracowywana jest nowa światowa konwencja w sprawie epidemii, która jest konsultowana ze 194 państwami członkowskimi w celu opracowania strategii mającej na celu ochrona. nowe pokolenia.

Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi swoje siedemdziesiąte piąte urodziny pod hasłem „75 lat poprawy zdrowia publicznego”, a globalnym hasłem tej daty jest zdrowie dla wszystkich.

JCM/Joe

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *