Domaganie się od Libanu usunięcia przeszkód w wyborze prezydenta

Domaganie się od Libanu usunięcia przeszkód w wyborze prezydenta

Po czterech tygodniach próżni władzy grupa przedstawicieli potwierdziła, że ​​dialog na tym etapie jest najszybszą drogą do realizacji konstytucyjnego zadania i ułatwi wiele kroków w celu wydobycia kraju z obecnego kryzysu gospodarczego i finansowego.

Ustawodawcy, na czele z prezydentem Mohamedem Raadem, wezwali podczas regularnego spotkania, aby nie marnować więcej czasu i wybrać nowego prezydenta narodu, po siedmiu nieudanych sesjach w parlamencie.

W sprawach gospodarczych blok wzywał do dopełnienia wymaganych czynności proceduralnych, aby Najwyższa Rada ds. Procesu Prezydentów i Ministrów mogła realizować zaplanowaną misję, wzmacniać poczucie odpowiedzialności i korygować procedury władzy i administracji.

Parlamentarzyści ostrzegali przed negatywnymi skutkami przyjęcia nowej taryfy dla energii elektrycznej i rozpoczęcia pracy z dolarem celnym od przyszłego miesiąca, a dolarem banków w pierwszych dniach 2023 roku.

W tym sensie lojalność wobec ruchu oporu zwróciła uwagę na niewystarczającą siłę nabywczą obywateli, zwłaszcza grup słabszych, oraz oczywiste braki w polityce i składkach społecznych bez dotacji dla najuboższych rodzin.

W obecności rządu tymczasowego grupa nalegała na wypełnienie swoich zobowiązań w zakresie zagwarantowania leków przeciw rakowi i innym chorobom; Oprócz zatwierdzania i wdrażania zintegrowanych polityk gospodarczych, finansowych, monetarnych i społecznych w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej.

Na szczeblu regionalnym blok pochwalił upór, wytrwałość, dynamizm i heroizm oporu narodu palestyńskiego wobec zbrodni i naruszeń izraelskiej okupacji.

Odrzucili arogancję mocarstw międzynarodowych, które praktykują unilateralizm w radzeniu sobie z wpływami i kontrolowaniu decyzji w celu powstrzymania krajów od postępu gospodarczego, społecznego i politycznego.

Parlament Libanu zbierze się na ósmej sesji w najbliższy czwartek, 1 grudnia, w celu osiągnięcia wymaganego konsensusu i mianowania czternastej głowy państwa po uzyskaniu niepodległości.

JCM/YMA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *