Dominikana już posiada Światowy Rekord Guinnessa w bachacie!

Santo Domingo, RD.

Dominikana została ukoronowana w sobotni wieczór „Un Record pa` la Bachata”, zdobywając tytuł Księgi Rekordów Guinnessa dla większości par tańczących jednocześnie bachatę.

W rytm piosenki „Pena por ti” Luisa Segury, 500 par tańczy przez pięć minut prosto na George Washington Street Aby zdobyć uznanie na całym świecie.

„Niestety Polska straciła swój Światowy Rekord Guinnessa!” powiedziała Susanna Reyes, oficjalna przedstawicielka Guinness World Records!

Reyes zauważył, że liczba wykluczonych osób wynosiła dwie, przy czym oficjalna liczba to Do tego rekord Guinnessa wynosi 489 par.

Interakcje

Oficjalna sędzia Susanna Reyes To sobotnie wydarzenie pokazuje tylko, że Republika Dominikany ma potencjał do przekraczania własnych celów, powiedział, dodając, że zawsze jest wezwanie od Księgi Rekordów Guinnessa do dalszego przekraczania siebie we wszystkich swoich celach.

„To dowód na to, że praca, wytrwałość, pasja i poświęcenie dają efekty. Bardzo się cieszę, że mogłem być tego częścią” – powiedział.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że dominikanom odbiera się szczęście, wiedząc, że są wspólnotą samoregulującą się, a kiedy mają wspólny cel, to umożliwiają.

Światowe Rekordy Guinnessa już są!

„Tutaj rekord Guinnessa, nikt nie tańczy bachaty bardziej niż dominikanin” Wyrażenia, jakie padły od uczestników, były po tym, jak oficjalny sędzia arbitrażowy ratyfikował Republikę Dominikańską.

Ze swojej strony Alberto Zias skorzystał z okazji, aby poprosić władze dominikańskie od dziś 11 grudnia o ogłoszenie narodowego dnia bachaty, tak jak miało to miejsce w przypadku Merengue.

Zias wyraził swoje zadowolenie z tego osiągnięcia, mówiąc: „To jest prośba od Luisa Segury, przyłączyliśmy się do niego, aby poprosić i zażądać od naszych władz ogłoszenia Narodowego Dnia Bachaty”.

Wskazał również, że przygotowania trwały 4 miesiące i że z wydaniem Covid-19 wysiłek był większy, ale wynik był pozytywny.

„Robić więcej jest tym, co czyni nas dzisiaj większymi, aby móc przynosić pozytywne wiadomości dominikanom i aby świat zrozumiał, że nikt nie może tańczyć bachaty bardziej niż dominikanin” – powiedział Zias.

W ten sam sposób podkreślił, że Don Luis ma w sercu coś wielkiego i widać to w jego karierze, ponadto podkreślił, że Pacero od największego do najmniejszego udzielił swojego wsparcia tak, że Republika Dominikany ma dziś Rekord Guinnessa.

wiedzieć więcej

Zarówno uczestnicy, jak i zespół produkcyjny zakończyli fazę szczepień przeciwko Covid-19, środka zapobiegającego wirusowi.

Osiągnięcie narodowe dołącza do serii wydarzeń, które zbiegają się z tą datą, 11 grudnia ukazał się album „Bachata Rosa” Juana Luisa Guerry, a Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury ogłosiła bachatę niematerialnym dziedzictwem ludzkiej kultury (UNESCO ).

Za choreografów odpowiedzialni byli Marcos Taveras i Laura Ramirez, która przez kilka miesięcy przygotowała kilkadziesiąt szkół tańca, które wsparły imprezę.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *