Dominikana podpisuje umowy z firmami o wartości 2000 mln USD

Republika Dominikańska w Vitor Madrid podpisała umowy z kilkoma firmami hiszpańskimi i dominikańskimi na ponad 2000 milionów dolarów.

Umowy te obejmują umowy z takimi firmami jak Iberia, Air Europa czy El Corte Inglés.

Minister Turystyki David Collado wyraził zadowolenie z podpisania tych umów i podkreślił, że „jesteśmy wdzięczni za zaufanie okazane przez firmy hiszpańskie, którym niewątpliwie jest fakt, że Dominikana jest krajem Ameryki Środkowej i Karaibów który najlepiej odbudował się pod względem turystyki po kryzysie wywołanym przez Covid-19. Podobnie kraj, który został uznany za najlepszy w zarządzaniu epidemią w regionie, z najwyższym wskaźnikiem szczepień w Ameryce Środkowej i na Karaibach oraz jedynym krajem w Ameryce Środkowej i na Karaibach, który pobił rekordy napływu turystów.

Powiązane umowy

Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej i Iberii przedłużyło umowę mającą na celu wzmocnienie narodu karaibskiego i poprawę łączności z ponad 90 miejscami docelowymi, do których Iberia lata w Hiszpanii i Europie.

Umowę podpisali Minister Turystyki David Collado i Maria Jesus Lopez Solas, Dyrektor Handlowy Iberia Network and Alliances.

Przedłużenie tej umowy pomiędzy Iberia i Mitur obejmuje szereg działań za pośrednictwem kanałów komunikacji linii lotniczych, takich jak między innymi system rozrywki podczas lotu, magazyn Ronda Iberia, jego profile w sieciach społecznościowych lub strona internetowa www.iberia.com.

W programie zimowym do marca linia lotnicza zaplanowała jeszcze większy wzrost przepustowości, dodając dwa dodatkowe loty, do 13 lotów tygodniowo, demonstrując zaangażowanie i zaangażowanie Iberii w ten rynek i umacniając swoją wiodącą pozycję w Ameryce Łacińskiej

Wzrostowi lotów towarzyszy również większa szerokość siedzeń – blisko 270 000 miejsc rocznie – obsługiwanych przez Airbus A330-300 – o pojemności 292 pasażerów – który obejmuje produkt klasy ekonomicznej premium i oferuje większą przestrzeń ładunkową, a Airbus A330-200 z 288 miejscami.

Umowa z Viajes El Corte Inglés została podpisana przez ministra turystyki Davida Collado i dyrektora generalnego Viajes El Corte Inglés Jorge Shornenberguera w obecności prezydenta Luisa Abinadera i zapewni, że Dominikanę odwiedzi ponad 200 000 turystów.

Również w Vitorze Ministerstwo Turystyki Dominikany podpisało z biurem podróży Rainbow Tours umowy promujące turystykę w Polsce, które zagwarantują trzy loty tygodniowo do Puerto Plata z lotnisk w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Osiągnęła również porozumienie z Eurowings Discover, aby zachęcić do turystyki z Niemiec lotami do Puerto Plata.

Rejestracja turystyczna

2021 był rekordowym rokiem z najlepszym grudniem w historii turystyki na Dominikanie, z około 730 000 odwiedzających nierezydentów, którzy zainwestowali 5626 milionów dolarów i przywrócili 600 000 miejsc pracy.

Fakt ten został wzmocniony dzięki dobremu zarządzaniu epidemią i protokołom bezpieczeństwa ustanowionym przez rząd kraju.

Według Louisa Abenadera, prezydenta Republiki, sektor turystyczny nigdy nie stanął przed tak ważnym wyzwaniem, jak zarządzanie pandemią. Dzięki działaniu, wizji i przywództwu byliśmy w stanie stawić czoła temu wielowymiarowemu kryzysowi i osiągnąć jego owoce oraz wspaniałe możliwości na przyszłość”.

podawać. Redakcja. JR

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.