Domo Chemicals sfinalizowało przejęcie europejskiego działu wysokowydajnych poliamidów firmy Solvay

Firma Domo ChemicalsWiodący producent wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych dla szerokiego zakresu rynków, ogłosił dzisiaj, że sfinalizował przejęcie należącego do niej działu wysokowydajnych poliamidów. Solvay w Europie.

Działalność ta obejmuje zakłady produkujące: kompozyty konstrukcyjne we Francji i Polsce; włókna wysokowydajne we Francji; oraz polimery i półprodukty we Francji, Hiszpanii i Polsce. Działalność obejmuje produkcję, sprzedaż, wsparcie techniczne, badania i rozwój oraz usługi w zakresie innowacji we Francji, Hiszpanii, Polsce, Niemczech i Włoszech, które obecnie zatrudniają łącznie około 1100 pracowników. Umowa obejmuje także utworzenie spółki joint venture pomiędzy BASF i Domo we Francji, której zadaniem będzie produkcja kwasu adypinowego.

Yves Ponti, dyrektor generalny Domo Chemicals, skomentował: „To przejęcie jest ważnym kamieniem milowym w naszych wysiłkach zmierzających do wzmocnienia działalności DOMO Chemicals w zakresie materiałów konstrukcyjnych na bazie nylonu. Jest to ważny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonego wzrostu poprzez połączenie i wykorzystanie naszej unikalnej technologii oraz Rozwijaj i projektuj nasze połączone zespoły, aby stać się głównym globalnym dostawcą usług dla naszych klientów na naszych rynkach.Kluczowe rynki: transport, produkty elektryczne i elektroniczne (E&E) oraz towary konsumpcyjne.

Podobnie Ponti dodał: „Ostatnim krokiem w procesie przejęcia rozpoczniemy teraz proces analizowania i integrowania mocnych stron oraz synergii pomiędzy różnymi zespołami i talentami. Naszym głównym celem pozostanie odpowiadanie na potrzeby naszych klientów i spełnianie ich wymagań, ponieważ jesteśmy zdeterminowani, aby stać się kompleksowym dostawcą zintegrowanych rozwiązań nylonowych (6 i 6. 6).

„Nowi i obecni klienci zarówno Domo Chemicals, jak i spółki przejmującej będą mieli dostęp do bardziej innowacyjnych, zrównoważonych i wysokiej jakości rozwiązań, umożliwiających rozwój ich procesów, produktów i zastosowań w dzisiejszym bardzo dynamicznym otoczeniu rynkowym” – podsumowuje pan Ponti.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *