Domy wykonane na drukarkach 3D to domy przyszłości w Holandii

Domy wykonane na drukarkach 3D to domy przyszłości w Holandii

Dom wykonany na drukarce 3DMierzący 94 metry kwadratowe z dwiema sypialniami przypominającymi duży głaz z oknami, jest to nowy dom, którym chwalili się właściciele Elise Lutz i Harry Deckers.

Z tego, co można zobaczyć na filmie, zakrzywione linie szarych betonowych ścian wyglądają naturalnie, ale są ich częścią Technologia budowy domów w Holandii I świat z ogromnymi drukarkami 3D.

Ten dom znajduje się w Eindhoven, mieście, w którym jest promowany Centrum InnowacjiWłaściciele tego innowacyjnego domu, Ella i Deckers, powiedzieli, że będą go wynajmować na sześć miesięcy za 800 euro miesięcznie.

Charakterystyka domu wykonanego na drukarce 3D

Zakrzywione linie jego szarych betonowych ścian wyglądają naturalnie

Dom powinien wyglądać egzotycznie, ponieważ uszczelnione warstwy betonu są dobrze widoczne; Istnieją nawet pewne wady spowodowane problemami z drukowaniem.

Potwierdzono, że kraj potrzebuje setek tysięcy ludzi Nowe domy w najbliższych latach Aby dostosować się do wzrostu populacji, test ten jest obiecujący dla przyszłości mieszkalnictwa.

Jak zbudowano ten dom?

Dom zbudowany jest z 24 elementów betonowych „drukowanych” maszynowo, w fabryce, z której jest przenoszony do dzielnicy New Manzil Jadeeda, gdzie został dodany strop i detale wykończeniowe.

Warstwy zapewniają żebrowaną teksturę ścianom od wewnątrz i na zewnątrz; Jest również zgodny ze wszystkimi holenderskimi przepisami budowlanymi, a proces drukowania 3D zajął zaledwie 120 godzin.

Przyjęto, że dom jest efektem współpracy rady miejskiej. Politechnika w Eindhoven I firma budowlana o nazwie Project Milestone.

Potwierdzono również, że w planach jest budowa pięciu domów w celu udoskonalenia technologii. Przyszłe domy będą miały więcej niż jedno piętro. Dekkers odkrył, że dom drukarki 3D ma doskonałą akustykę do słuchania muzyki, nawet przez telefon; Innym razem cieszy się ciszą, jaką zapewniają mu ściany buforowe.

Należy zauważyć, że w przyszłości, gdy Holandia poszukuje różnych sposobów rozwiązania problemu niedoboru mieszkań, wynalezienie domu wykonanego na drukarce 3D może stać się częstym zjawiskiem wśród ludności.

Podążaj za nami wiadomości GoogleI Serwis społecznościowy Facebook s Świergot Aby być na bieżąco.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *