„Don Coccito i templariusze” (2023) w serwisie Netflix. Recenzja: Przygody w klasycznym, rodzinnym stylu

„Don Coccito i templariusze” (2023) w serwisie Netflix.  Recenzja: Przygody w klasycznym, rodzinnym stylu

Don Cochiceto i templariusze„To film wyreżyserowany przez Antoni NikowskiMistrzostwo Mateusz Janicki I Sandra Dzimalska. Jest to adaptacja powieści pisarza Zbigniewa Ninaki.

Wiemy, że najnowsza przygoda Indiany Jonesa była pewnym rozczarowaniem, dlatego oto nasi przyjaciele z Netflixa Aby spróbować wypełnić tę lukę.

Rodzinna przygoda z charyzmatycznym poszukiwaczem skarbów, utalentowanym dziennikarzem i przyjazną grupą harcerzy, którzy zapewnią nam klasyczną rodzinną rozrywkę bez zbyt wielu kinowych pretensji.

Nie spodziewajcie się po tym filmie kina artystycznego czy kina kultowego, przeznaczonego do oglądania w gronie rodziny.

Recenzja filmu

Jeśli będziesz śledzić harmonogram programowy Netflixa, zauważysz coraz większy napływ tytułów z Polski, a sieć streamingowa najwyraźniej wybrała ten kraj i zainwestowała tam kapitał w kręcenie filmów i wygląda na to, że się nie mylili: filmy takie jak ten pokazują, że polskie kino , przynajmniej jeśli chodzi o produkcję, dobrze wie, co robisz.

Don Cochiceto i templariusze

„Don Cochecito i templariusze” nie jest filmem wielkim, nie wyróżnia się też charakterem ani nie wyróżnia w obrębie gatunku, ale potrafi utwierdzić się w tym, czym jest: dobrą rozrywką, bez żadnych innych pretensji. Zamiast bawić i być dobrym przykładem „starego” kina familijnego, które potrafi osiągnąć swoje założenia i założenia i nie zawodzi, oferując więcej, niż ma nam do zaoferowania.

Nie mniej.

„Don Coccito i templariusze” to produkcja bardzo dobra pod względem artystycznym, ale to też przeciętna produkcja na film przygodowy: wie, co ma i to, nie będąc w stanie zaoferować nam „Johna Wicka” z estetyczny punkt widzenia lub „Piraci z Karaibów” w swoim budżecie trafiają w najbardziej klasykę i stawiamy na film, który nie zawiedzie i który rodzice mogą być pewni: w filmie, który ceni zło, ani jedno słowo nie jest nieodpowiednie i dobro, jak to było w przeszłości.

Nie jest to film ze świetną grą aktorską, scenariusz na to nie pozwala, a Antoni Nikowski nie wydaje się chcieć, aby aktorzy przejęli kontrolę nad historią.

Pan Carr i Templariusze
Don Cochiceto i templariusze

Pozbawiony szarości pod względem estetycznym i fabularnym „Don Cochecito i templariusze” to familijny film przygodowy, który nie pretenduje do miana hitu kinowego: pojawia się, bawi i odchodzi bez wydawania żadnego dźwięku, pozostawiając w ustach dobry smak. Pod względem postaci, struktury i rytmu, ale bez pozostawiania trwałego echa w siatkówce widza.

To jeden z tych filmów, który w niewielkim stopniu bardzo pomaga branży, wypełniając swoją misję w prosty sposób i w wysokiej jakości, bawiąc nas bez rozczarowania.

Nasza opinia

Kino przygodowe, przyjazne rodzinie i zabawne, bez cynizmu i podwójnych znaczeń. Film, z którym wszyscy możemy spać spokojnie, bo w głębi serca nigdy nie zajmie on miejsca w naszych sercach.

Pozew sądowy

Znany historyk sztuki, poszukiwacz skarbów i właściciel niezwykłego samochodu natrafia na skarb templariuszy, klucz do wielkiej mocy, która może zmienić równowagę dobra i zła na świecie. Przy wsparciu przyjaznych odkrywców pan Kochi zostaje uwikłany w wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, której celem jest odziedziczenie zakonów rycerskich.

Data wydania

12 lipca 2023 r

Gdzie zobaczyć Don Cochiceto i templariuszy

Netflixa

dystrybucja

Mateusz Janicki
Mateusz Janicki
Marii Dębskiej
Marii Dębskiej
Sandra Dzimalska
Sandra Dzimalska
Jacka Billera
Jacka Billera

Don Cochiceto i templariusze

Film Pan Carr i Templariusze na Netflixie

Tytuł filmu: Samochodzik i pieczone templariusze

Pozew sądowy: Znany historyk sztuki, poszukiwacz skarbów i właściciel niezwykłego samochodu natrafia na skarb templariuszy, klucz do wielkiej mocy, która może zmienić równowagę dobra i zła na świecie. Przy wsparciu przyjaznych odkrywców pan Kochi zostaje uwikłany w wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, której celem jest odziedziczenie zakonów rycerskich.

Data publikacji: 4 lipca 2023 r

naród: Polska

Czas trwania: 1 godzina i 50 minut

Dyrektor(zy): Antoni Nikowski

scenarzysta: Bartosz Stibor, Antoni Nikowski.

Fotografia: Kamil Bluki

muzyka: Łukasz Lasch

Aktorzy): Mateusz Janicki, Sandra Dzimalska, Maria Dybska, Jacek Bieler, Anna Demna, Olgierd Blecharz

seks: Przygoda

Firmy: Netflix, Al Yateem Studio

Nasza opinia

Kino przygodowe, przyjazne rodzinie i zabawne, bez cynizmu i podwójnych znaczeń. Film, z którym wszyscy możemy spać spokojnie, bo w głębi serca nigdy nie zajmie on miejsca w naszych sercach.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *