Doniesienia o nowym ataku na amerykańską bazę wojskową w Syrii

11 lipca 2021, 00:23 Damaszek, 11 lipca (Prince Latina) Dziś potężna eksplozja wstrząsnęła amerykańską bazą wojskową, która została wzniesiona w obiektach gazowni Konico w prowincji Deir ez-Zor we wschodniej Syrii.
Oficjalna agencja informacyjna SANA cytowała lokalnych aktywistów, którzy mówili, że armia amerykańska zmobilizowała się po bombardowaniu i nadal nie wiadomo, czy spowodowało to ofiary śmiertelne, czy straty materialne.

To piąty atak w ciągu niecałego miesiąca na amerykańskie enklawy wojskowe w Syrii, z których ostatni miał miejsce w ubiegły czwartek, kiedy drony zaatakowały nielegalną amerykańską bazę założoną na polu naftowym Al-Omar w tej samej prowincji. Z Deir az-Zor, położonego 450 km na północny wschód od tej stolicy.

Stany Zjednoczone utrzymują prawie tuzin nielegalnych baz wojskowych na polach naftowych i gazowych, bez zgody legalnych władz kraju.

Rząd Damaszku wielokrotnie potępiał tę nielegalną obecność i określał ją jako okupację oraz podkreślał, że działania Waszyngtonu w Syrii zachęcają do działalności terrorystycznej.

Przy kilku okazjach lokalne plemiona i klany wyrażały zdecydowany sprzeciw wobec obecności obcych sił bez oficjalnego pozwolenia na ich ojczystych ziemiach i wzywały do ​​powszechnego oporu, w tym armii, przeciwko obcym okupantom.

jcm / fm / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *