Dramatyczny film oparty na powieści o tym samym tytule, który urzeka od początku do końca

Dramatyczny film oparty na powieści o tym samym tytule, który urzeka od początku do końca

Netflixa Oferuje najbardziej zróżnicowaną zawartość w katalogu filmów dokumentalnych, filmów i seriali, w których czasami wykracza poza surową rzeczywistość i bardziej bierze pod uwagę, że jeśli to, co jest produkowane, dotyczy II wojna światowa.

Ludobójstwo ludności żydowskiej, a także inne okrutne wydarzenia, które tam miały miejsce, były wielokrotnie podkreślane w produkcjach filmowych.

Przeczytaj więcej: Hiszpański serial na Netflix, który przyprawi Cię o dreszcze i pozostawi do myślenia

W tym przypadku czas porozmawiać o produkcji znanej jako „The Song of Forgotten Names”, A.J. film Brytyjski film miał swoją premierę w 2019 roku, wyreżyserowany przez François Girarda i oparty na powieści Normana Lebrechta o tym samym tytule, przedstawiający surową historię, która bez wątpienia poruszy twoje serce.

„Oda do zapomnianych imion” A film który opowiada historię Martina (Tim Roth) i Dovedela (Clive Owen), dwóch młodych muzycznych geniuszy, którzy spotykają się w przedwojennym Londynie w latach 30. XX wieku. Drugi, wirtuoz polsko-żydowskiego skrzypka, został adoptowany przez rodzinę Martinów i razem nawiązali bliską przyjaźń poprzez muzykę.

Jednak w przeddzień swojego muzycznego debiutu Dufdel w tajemniczy sposób znika. Martin spędza większość swojego życia na poszukiwaniu zaginionego przyjaciela i dowiadywaniu się, co się z nim stało. Film porusza tematy przyjaźni, utraty, przetrwania i mocy muzyki w zachowywaniu pamięci.

Czytaj dalej: 112-minutowy turecki dramat w serwisie Netflix, który nie pozwoli ci zamknąć oczu

Historia toczy się na przestrzeni kilkudziesięciu lat, gdy wyrusza on w podróż, która zabierze go ze zniszczeń wojennych do najlepszych teatrów muzycznych w Europie. Fabuła przeplata się z muzyką klasyczną i osobistymi poszukiwaniami Martina mającymi na celu odkrycie prawdy o zniknięciu jego drogiego przyjaciela.

„Pieśń o zapomnianych imionach” François Girarda. Źródło: Twitter @rodixeta

„Song of Forgotten Names” to emocjonalny film, który podkreśla znaczenie muzyki i przyjaźni w burzliwych czasach, a także bada zbiorową pamięć i zdolność muzyki do przekazywania uczuć i zachowywania wspomnień.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *