Drony bombardują ważną bazę amerykańską w Syrii

Drony bombardują ważną bazę amerykańską w Syrii

Islamski ruch oporu w Iraku, sojusznik Damaszku w wojnie z terroryzmem i okupacją, przyznał się do operacji i potwierdził, że samolot trafił we wskazany cel.

Atak ten następuje kilka godzin po podobnym ataku na nielegalną bazę Pentagonu założoną na polu naftowym Al-Omar w syryjskiej prowincji Dajr ez-Zor oraz dzień po zbombardowaniu rakietami i dronami także czterech innych enklaw na północnym wschodzie Prowincje syryjskie. Al-Hasaka i Deir ez-Zor.

Działania te, zdaniem wspomnianego ruchu oporu, wpisują się w jego podejście polegające na walce z amerykańskimi siłami okupacyjnymi w Iraku i regionie oraz jako odpowiedź na masakry dokonane przez Izrael na narodzie palestyńskim w Gazie.

Amerykański urzędnik ujawnił niedawno libańskiej telewizji Al-Mayadeen, że siły amerykańskie zostały zaatakowane ponad 118 razy.

Waszyngton utrzymuje około 15 baz na terytorium Syrii bez zgody rządu Damaszku i Organizacji Narodów Zjednoczonych, z których większość jest skupiona na polach naftowych.

Tymczasem północnoamerykańska obecność w Al-Tanf ma na celu odcięcie komunikacji między Syrią, Irakiem i Iranem, czyli krajami stanowiącymi oś oporu wobec Stanów Zjednoczonych w regionie.

Syria wielokrotnie potępiała tę obecność, którą określiła jako okupację, podkreślając, że działania armii amerykańskiej na terytorium kraju zachęcają do działalności terrorystycznej i mają na celu destabilizację kraju i grabież jego bogactwa.

rgh/fm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *