Druga lista najważniejszych tematów Latin Press Day

Redaktorzy: Manuel Guerrero i Mario Esquivel

Kuba: Prezydent Kuby opłakuje śmierć poetki Teresy Melo

Kubański prezydent Miguel Diaz-Canel opłakiwał śmierć poetki Teresy Milo, intelektualistki o wielkim poważaniu i narodowym prestiżu.

Panama: agencja informacyjna ZEA nawiąże współpracę z mediami regionalnymi

Dyrektor generalny Emirates News Agency (WAM), Mohammed Jalal Al Raisi, podkreślił dziś znaczenie rozszerzenia relacji z instytucjami akademickimi i mediami.

USA: Biden jest proszony o zaprzestanie finansowania przez USA Peru na represje policyjne

Dwudziestu Demokratów z Izby Reprezentantów USA zwróciło się do prezydenta Joe Bidena o wstrzymanie funduszy bezpieczeństwa przekazywanych rządowi peruwiańskiemu z powodu represji policyjnych.

Meksyk: W Meksyku pracuje już ponad pół tysiąca kubańskich lekarzy

Zoe Robledo, dyrektor meksykańskiego Instytutu Ubezpieczeń Społecznych (IMSS), informuje, że w Meksyku pracuje 552 kubańskich lekarzy z 68, którzy rozpoczęli pracę 17 stycznia.

Boliwia: Protestujący w Boliwii krzyczą „Anez i Dina to zabójcy”

Peruwiańczycy oraz członkowie antykolonialnych i antyimperialistycznych grup oporu w Boliwii zorganizowali dziś w tym mieście marsz i wiec solidarności z ofiarami peruwiańskiego ucisku.

Ekwador: Ostateczne przedłużenie kampanii wyborczej w Ekwadorze

Kampania wyborcza w Ekwadorze wkroczyła w końcową fazę i zostało już tylko pięć dni na wybór władz lokalnych i głosowanie w powszechnych konsultacjach organizowanych przez rząd prezydenta Guillermo Lasso.

Argentyna: przedłużenie wypowiedzi podejrzanej o atak na wiceprezydenta Argentyny

Dziś jeden z zatrzymanych pod zarzutem usiłowania zamachu na wiceprezydent Argentyny Cristinę Fernandez rozszerzył swoje oświadczenie śledcze, które dwukrotnie przekładano.

Haiti: Kubański współpracownik został porwany na Haiti

Kubańskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego poinformowało dziś o porwaniu w Port-au-Prince na Haiti Alejandro Aguilery Milanesa, współpracownika Kubańskiej Brygady Medycznej.

Panama: Międzynarodowi obserwatorzy uważnie śledzą spisy powszechne w Panamie Obserwatorzy z Chile, Meksyku, Peru i Dominikany uważnie śledzą spisy ludności i mieszkań, które mają miejsce w Panamie do marca przyszłego roku, potwierdziło dziś źródło rządowe.

Hiszpania: Hiszpania zacieśni swoje stosunki z Marokiem na szczycie w Rabacie

Hiszpania zwiększy wysiłki na rzecz konsolidacji stosunków z Marokiem podczas szczytu w Rabacie w dniach 1-2 lutego, który jest dziś priorytetową strategią rządu.

Serbia: Serbia potępia blokadę nałożoną na Kubę i domaga się jej zniesienia

Stowarzyszenie Przyjaźni Serbsko-Kubańskiej w Belgradzie ponownie potępiło embargo gospodarcze, handlowe i finansowe nałożone przez Stany Zjednoczone na wyspę i zażądało jego natychmiastowego zniesienia.

Liban: Liban uruchomił strategię zdrowotną do 2030 roku

Przyjęcie pilnych środków w celu zapewnienia stabilności sektora jest głównym celem krajowej strategii libańskiego Ministerstwa Zdrowia do 2030 r. w świetle zaostrzenia kryzysu gospodarczego i finansowego.

Indie: Oczekuje się, że wzrost gospodarczy Indii zwolni w latach 2023-24

Coroczna rządowa ankieta gospodarcza wykazała dzisiaj, że PKB Indii wzrośnie między 6,0 a 6,8 procent w roku podatkowym 2023-24, czyli o 7,0 procent mniej niż oczekiwane 7,0 procent w bieżącym roku.

Afryka: Tłumy i zarzuty wobec księdza czekają na papieża w Demokratycznej Republice Konga

Dziś stolica Demokratycznej Republiki Konga, w oczekiwaniu na przybycie papieża Franciszka, zakłada najlepsze szaty i zapomina na chwilę o konflikcie we wschodnim regionie.

Zimbabwe: Prezydent Białorusi honoruje bohaterów Zimbabwe

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko odwiedził dziś Akkę bohaterów narodowych na obrzeżach tej stolicy, oddając hołd poległym.

Chiny: Odsłonięto pamiątkową kopertę z wizytą kubańskiego prezydenta w Chinach

Władze z Kuby i Chin odsłoniły dziś kopertę na cześć wizyty prezydenta wyspy Miguela Diaz-Canela w listopadzie 2022 r. w ramach międzynarodowej podróży.

Wietnam: najwyższy przywódca Wietnamu wezwał do osiągnięcia celów na 2023 rok

Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Wietnamu, Nguyen Phu Trong, wezwał dzisiaj do przedstawienia konkretnych planów, które zapewnią osiągnięcie celów 2023 roku, który określił jako kluczowy.

Kultura: Panama nominuje szlak kolonialny przez przesmyk jako światowe dziedzictwo

Ministerstwo Kultury poinformowało dziś, że Panama przygotowała przed UNESCO propozycję uznania Kolonialnej Drogi przez Przesmyk (RCT) za światowe dziedzictwo.

Kultura: Wybitna kubańska poetka Teresa Milo wyrusza w wieczną podróż

W ciągu sześciu dekad swojego życia Teresa de la Caridad Mello stemplowała swoje imię kubańskimi literami i zapewniła sobie bilet do nieśmiertelności, której podróż rozpoczęła się w poniedziałek, kiedy wydała ostatnie tchnienie.

ja ja

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *