Druga lista najważniejszych tematów Latin Press Day

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Redaktorzy: Manuel Guerrero i Mario Esquivel

Kuba: Prezydent Kuby przebywa w Chinach, ostatnim miejscu jego międzynarodowej podróży

Kubański prezydent Miguel Diaz-Canel przybył dziś do Pekinu na początku wizyty państwowej w Chinach, gdzie zakończy międzynarodową podróż, podczas której wcześniej odwiedził Algierię, Rosję i Turcję.

Kuba: Prezydent Kuby kończy udaną wizytę w Turcji

Kubański prezydent Miguel Diaz-Canel Bermúdez kończy dziś udaną wizytę w tym kraju, gdzie spotkał się ze swoim tureckim odpowiednikiem Recepem Tayyipem Erdoganem i podpisał w tej stolicy sześć umów dwustronnych.

Francja: Francja pamięta Fidela Castro i jego dziedzictwo

Francuskie Towarzystwo Spółdzielcze Kuby (Cuba COP) uhonorowało dziś historycznego przywódcę rewolucji kubańskiej, Fidela Castro, podkreślając jego dziedzictwo w obronie niepodległości narodowej i słusznych sprawach.

Panama: Potępiają nieprawidłowości w panamskich reformach ubezpieczeń społecznych

Koalicja United for Life w Panamie potępiła dziś nielegalne działania w procesie reformowania Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (CSS), który przechodzi kryzys finansowy i strukturalny.

Meksyk: Spotkanie Rady Ministrów Sojuszu Pacyfiku w Meksyku

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych Meksyku, kraju, który ma zakończyć swoją kadencję tymczasowego szefa tej instytucji, odbywa się dziś posiedzenie Rady Ministrów Sojuszu Pacyfiku.

Chile: Ameryka Łacińska jeszcze nie podniosła się z pandemii, ostrzega Komisja Gospodarcza Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Komisja Gospodarcza Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CEPAL) ostrzegła dzisiaj, że regionowi nie udało się dojść do odbudowy i powrotu do poziomów sprzed COVID-19.

Peru: trzeci dzień strajku truckerów W Peru trwają kolejne protesty

Strajk kierowców ciężarówek rozpoczął się dziś w Peru w trzecim dniu, ze zwiększoną skutecznością, większą liczbą blokad dróg i strajkami transportu miejskiego w dwóch miastach, co zbiegło się ze strajkami producentów rolnych i rybaków.

USA: Rekordowa liczba kobiet w kolejnym Kongresie USA

Rekordowa liczba kobiet będzie częścią następnego Kongresu Stanów Zjednoczonych, 149, więcej niż dwóch członków obecnej legislatury.

Hiszpania: Przesłania w Hiszpanii przeciwko przemocy wobec kobiet

Były prezydent Hiszpanii, José Luis Rodríguez Zapatero, wykorzystał swoje dzisiejsze przesłanie w Dniu przeciwko Przemocy ze względu na płeć, aby skierować specjalny apel do mężczyzn.

Syria: Syria i Białoruś koordynują stanowiska przeciwko zachodnim atakom

Dziś prezydent Syrii Baszar al-Assad i premier Białorusi Roman Gołowczenko potępili politykę Zachodu wobec ich krajów i podkreślili znaczenie współpracy i koordynacji w walce z tym wrogim podejściem.

Iran : Iran wzywa ONZ do zamknięcia swoich baz w północnym Iraku

Dziś irański rząd zażądał od Organizacji Narodów Zjednoczonych wdrożenia porozumień w sprawie zamknięcia baz i obozów szkoleniowych dla grup terrorystycznych oraz rozbrojenia ich w północnym Iraku.

Wietnam: Pokój nie przychodzi do domu, ostrzega argentyńska aktywistka

Działaczka argentyńskiego Ruchu na rzecz Pokoju, Suwerenności i Solidarności (Mopasol), Liliana Beatriz Costant, powiedziała, że ​​pokoju nie osiąga się siedząc w domu, ale wspólnie o niego walcząc.

Wietnam: Kuba docenia uściski uczestników Forum Pokoju w Wietnamie

Kuba podziękowała dziś za serdeczne uściski ze strony uczestników 22. sesji Zgromadzenia Ogólnego Światowej Rady Pokoju, które zbiera się w stolicy w obecności przedstawicieli 53 krajów.

Sport: Urugwaj przeżywa godziny azjatyckiej chwały na Katar 2022

Federico Valverde trafił w słupek, a dziś Urugwaj i Korea Południowa podpisały bezbramkowy remis w godzinach chwały azjatyckiego futbolu, po spektakularnym sukcesie Japonii w Katarze 2022.

Sport: Katar 2022: Embolo czeka na ułaskawienie z rodzinnego Kamerunu

Obraz zamrożonego Braille’a Embolo z rękami uniesionymi do nieba podsumowuje jego uczucia po zdobyciu słodko-gorzkiego gola dzisiaj w wygranym 1: 0 meczu Szwajcarii z Kamerunem w Katarze 2022.

Sport: Ambicja Neymara jest o dwa kroki od Pelego

Dziś Neymar stoi przed jedną ze swoich wielkich ambicji i marzeniem całej Brazylii: wygrać mistrzostwa świata w Katarze 2022, ale zawodnik Sao Paulo ma dodatkową motywację, by pobić rekord bramek należący do Pelego.

ja ja

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *