Drugie zasypanie tamy Etiopii nastąpi zgodnie z planem – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Skomentował, mówiąc: Zakończymy ten etap korespondencją z tym, co zostało ustalone przez grupę naukową złożoną ze specjalistów z Etiopii, Egiptu i Sudanu, i będziemy posuwać się naprzód w tym wielkim projekcie, który jest dla nas i dla nas bardzo ważny. sąsiednich krajach.

Podczas webinarium zatytułowanego „ Fair Use of the Nile: The Grand Ethiopian Renaissance Dam in Regional Cooperation ”, stwierdził, że Renaissance Dam przyniesie korzyści milionom Etiopczyków i niezliczonych mieszkańców Afryki Wschodniej.

Powiedział, że Egipt i Sudan próbują wywierać niepotrzebną presję różnymi metodami, w tym internacjonalizacją i upolitycznieniem kwestii technicznych, co może jedynie podważyć zaufanie między trzema krajami i jeszcze bardziej utrudnić rozmowy.

Niemniej jednak realizujemy nasze uzasadnione cele i ufamy, że Unia Afrykańska będzie w stanie doprowadzić negocjacje trójstronne do pomyślnego wyniku, w oparciu o zasadę znalezienia afrykańskich rozwiązań problemów kontynentu.

Od 2011 roku Etiopia zbudowała Wielką Zaporę na Nilu Błękitnym, głównie z powodu nieporozumień z Egiptem i chociaż negocjacje z Sudanem rozpoczęły się w 2014 roku, nie podpisały jeszcze porozumienia.

Egipt, który jest zależny od Nilu w zakresie prawie wszystkich nawadniania i zaopatrzenia w wodę, postrzega zbiornik jako zagrożenie dla swojego przetrwania, podczas gdy Sudan przyznaje, że ograniczy powodzie i elektryczność, ale ma podobne obawy.

Tymczasem Etiopia opowiada się za tym, że będzie go używać bez powodowania ogromnych szkód dla pozostałych krajów nadbrzeżnych, w celu wyciągnięcia milionów obywateli z ubóstwa i pobudzenia wzrostu w tak zwanym Rogu Afryki.

mgt / raj

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *