Duma, modlitwa i protest w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku

Katolicy geje dążą do równych praw i równych błogosławieństw.

Od lewej do prawej: Kathleen Sullivan, Thomas Moulton, Brendan Fay, James Osborne, Chris Alberti, Mitch Kalaminsky. Źródło obrazu: Gary RISSMAN

Od lewej do prawej. Na imprezie LGBT Catholic Pride: Richard Ferrara, Evia Feuerstein, Brendan Fay. Źródło obrazu: Gary RISSMAN

Nowojorscy katolicy z grupy LGBTQ tłoczyli się przed katedrą św. Patryka w niedzielę (27 czerwca). To tradycja, która sięga 1984 roku, kiedy członkowie DIGNITY NY mieli prawo przebywać w katedrze w każdą niedzielę miesiąca Pride.

Głos śpiewający grupowo: «Równouprawnienie! Sprawiedliwość dla robotników katolickich!» i hymny, Wszyscy są mile widziani, musimy pokonać s gdzie miłość Rozlegli się echem na Szóstej Alei przez otwarte drzwi katedry. Funkcjonariusze NYPD i katolicy opuszczający synagogę po porannej mszy byli zdumieni modlitwami i śpiewem dla aktywistów LGBT.

„Jesteśmy tu na modlitwie, w dumie, w proteście i na świadectwie miłości i sprawiedliwości” – powiedział organizator marszu Brendan Fay. „Szanujemy miłość par jednopłciowych i naszych rodzin. „Wyszliśmy” z szafy i staramy się żyć z większą szczerością i otwartością. Opowiadamy się za równością lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT), nie tylko w społeczeństwie obywatelskim, ale także w naszym Kościele katolickim”.

Faye zwrócił uwagę na dokument Watykanu, który zakazuje błogosławieństw kościelnych parom jednopłciowym. Połączenie Odpowiadać Dokument wydany przez Kongregację Nauki Wiary (CDF) 15 marca i zatwierdzony przez papieża Franciszka potwierdził oficjalne stanowisko Watykanu, że «nielegalny» Księża błogosławią małżeństwa osób tej samej płci.

Grupa zebrała się za tęczowym sztandarem z pogrubionym słowem godność, globalnym symbolem równości gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, zaprojektowanym przez Gilberta Bakera, wezwała do reformy doktryny Kościoła, która nadal odrzuca homoseksualizm jako «Podstawowe zaburzenie i sprzeciw wobec małżeństw osób tej samej płci».

Kościół błogosławi zwierzęta hodowlane, domy, samochody i koty, powiedziała Fay. Jednak kochające się pary jednopłciowe są opisywane jako grzech i niegodne błogosławieństwa. To jest teologia, która pozostawia ślad bólu i zniszczeń.

Thomas Moulton, hematolog dziecięcy, powiedział: «Badania podkreślają związek między antygejowskimi, biseksualnymi i transpłciowymi naukami religijnymi a wyższymi poziomami cierpienia i samobójstw wśród młodzieży LGBT.». Wyraził również zaniepokojenie niedawnymi wypowiedziami biskupów amerykańskich o wykluczeniu przywódców katolickich, takich jak prezydent Biden, z Komunii Świętej. «Zapraszamy przywódców kościelnych do przyłączenia się do dialogu, świadectwa zakochanych par i wspierania młodzieży LGBT.».

Organizator Tom McLoughlin wezwał do współczucia dla młodzieży transpłciowej w każdej parafii oraz bezdomnej młodzieży LGBT.

Działacze nieśli zdjęcia pionierskich księży katolickich B. Michael Judge i B. Johna McNeila. McNeill był otwarcie homoseksualnym jezuickim teologiem i psychiatrą oraz pionierskim autorem książki «Kościół a homoseksualizm» Opublikowana w 1976 roku kwestionuje nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu, które, jak mówi, podsyca przemoc i uprzedzenia. Faye wyreżyserowała film o życiu McNeilla, «Zaryzykuj z Bogiem». Ojciec Michael Judge, który zmarł 11 września, jest pamiętany za jego współczucie podczas kryzysu AIDS i służbę dla DIGNTY.

Kathleen Sullivan powiedziała, że ​​ona i jej mąż Blaise z dumą wspierają swoich homoseksualnych katolików. «Jestem tu z wami w miłości i wsparciu. Chociaż jako katolik uważam za wstyd, że ksiądz, który witał parafian, odwrócił się od nas w ciągu trzydziestu minut, które tam spędziliśmy. Poczułem odrzucenie najprostszej nauki Chrystusa: że Bóg jest miłością. Musimy być o miłości».

Polska Ikona Tęczowej Pani – Maryi «matka wszystkich»Grupa modliła się za społeczności LGBT w Polsce, Meksyku, na Węgrzech i na całym świecie.

Fay powiedział: „Być neutralnym lub milczeć w tym momencie historii, to uczestniczyć w naszym ucisku i naszym statusie drugiej kategorii. Wyciągając rękę przyjaźni i solidarności z naszymi społecznościami LGBT na całym świecie, stajemy razem i podnosimy nasze głosy na rzecz równości, sprawiedliwości, miłości i wyzwolenia”.

„Pracujemy z pasją na dzień, w którym wykluczenie i dyskryminacja z przeszłości, a nasz kościół stanie się miejscem, w którym ludzie LGBT będą mile widziani, nasze historie zostaną wysłuchane, nasze małżeństwa i rodziny zostaną pobłogosławione i zapewnione, że są dobre”.

Fay podsumował: „Odwaga i wizja globalnej społeczności LGBTQ niewiele się zmienia Stopniowo Kościół katolicki w coraz bardziej uczciwym i przyjaznym społeczeństwie.


Tłumaczenie na język hiszpański: Nathaly Peñaloza P.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *