Duma! Nagrany w języku boliwariańskim film „La Suprema” odniósł sukces w Hiszpanii Globalizm

Duma!  Nagrany w języku boliwariańskim film „La Suprema” odniósł sukces w Hiszpanii  Globalizm

Zgodnie z zapowiedziami film Kartageny „La Suprema” trafił na Festiwal Filmowy w Huelvie (Hiszpania) i tam przykuł uwagę publiczności.

Film, wyprodukowany w Corralito de Piedra i nagrany we wsi Matoya w gminie Marialapaja (Bolivar), został wybrany najlepszym filmem fabularnym 49. edycji tego festiwalu, odbywającej się w dniach 14-16 listopada. Przeczytaj: Film inspirowany Bambélé: Wystąpi słynna piosenkarka i autorka tekstów Bullring

„To zaszczyt być tutaj i zakończyć tę broszkę specjalną nagrodą jako publiczność” – powiedział entuzjastycznie Felipe Holguín, reżyser filmu.

„To zaszczyt być tutaj i zakończyć tę broszkę specjalną nagrodą, taką jak publiczność”.

Felipe Holguin, reżyser filmu.

La Suprema oparta jest na prawdziwej historii Antonio Cervantesa, znanego artystycznie jako Kid Bambili, który urodził się w 1945 roku w San Basilio de Palenque, znanym jako pierwsza wolna afrykańska osada w obu Amerykach. 28 października 1972 roku Kid Bambili zdobył pierwszy w Kolumbii tytuł mistrza świata w boksie, znokautując panamskiego boksera Alfonso „Peppermint” Fraziera w dziesięciu rundach, stając się mistrzem kraju i umieszczając San Basilio de Palenque na mapie kraju. Leah: Jaka ona jest dumna! Cartagena, którzy robią filmy z talentem i pasją

Akcja tego komediowego dramatu rozgrywa się na początku XXI wieku, przed boomem Internetu i telefonów komórkowych, w małej, skromnej wiosce, która utknęła w czasie, położona bardzo daleko od jakiegokolwiek miasta w departamencie Bolivar w Kolumbii.

Film kontynuuje swoją pełną sukcesów podróż po premierze na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (Kanada), premierze w Ameryce Łacińskiej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rio de Janeiro (Brazylia) i niedawnej premierze europejskiej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rio de Janeiro. Odbyło się w Polsce.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *