Duża część chińskich emerytów chce wrócić do pracy

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Według ankiety przeprowadzonej na 51job.com, z tej liczby 34,4 procent ankietowanych poszukuje pracy, która pomoże zwiększyć dochody rodziny.

W tym momencie głównymi wydatkami są codzienne produkty konsumpcyjne (37,7), zwiększone fundusze emerytalne (21,3) i alimenty na dzieci za wspólne rachunki rodzinne (18,3).

Z drugiej strony badanie wykazało, że 46,7% badanych szuka samorealizacji osobistej i społecznej poprzez powrót na rynek pracy, a 19% chce dalej rozwijać swoją karierę.

Osoby o profilu zawodowym często obstawiają stanowiska księgowych, konsultantów, nauczycieli lub fotografów, podczas gdy osoby z niższym wykształceniem wybierają pracę w usługach społecznych, takich jak sprzątanie.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że zjawisko to jest odpowiedzią na powolny wzrost emerytur w ostatnich latach, ale jednocześnie może być korzystne dla sektorów cierpiących na deficyt siły roboczej.

Chiny mają ponad 267 milionów ludzi w wieku powyżej 60 lat, co stanowi 18,9 procent populacji 1412,6 miliona.

Jednak prognozy wskazują, że w 2035 roku będzie to kraj rozwinięty i że grupa ta przekroczy 30 proc. populacji liczącej ponad 400 mln osobników, podczas gdy w 2050 liczba młodych ludzi dostępnych do zapewnienia utrzymania populacji zmniejszy się do 1,3. . starzec.

Państwo stara się odpowiedzieć na problem demograficzny za pomocą środków pomocy gospodarczej i społecznej, aby zachęcić do urodzeń.

Na przykład przestała karać tych, którzy sprowadzają wnuki na świat więcej niż jest to dozwolone, i nie brałaby pod uwagę dzieci za przyznanie im dostępu do mieszkania, szkoły lub podania o pracę.

Ponadto obiecał poprawę i obniżenie kosztów usług publicznych związanych z edukacją dzieci i opieką nad osobami starszymi, promowaniem wspomaganego rozrodu, opieką przed- i poporodową oraz monitorowaniem kobiet w ciąży.

Ji / Jemen

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *