Dzieci nie są grupą priorytetową do szczepień w Ameryce: PAHO

Dzieci nie są grupą priorytetową do szczepień w Ameryce: PAHO

PAHO wskazała, że ​​dzieci w Ameryce nie należą do priorytetowej grupy szczepień przeciwko COVID-19, ponieważ mniej niż połowa dorosłych jest zaszczepiona.

ten Panamerykańska Organizacja Zdrowia (Pan American Health Organization) potwierdziła to Dzieci nie pozować grupa priorytetowa NS szczepionka przeciwko COVID-19 Na kontynencie amerykańskim ostrzegł, że region ten wciąż ma „daleką drogę” do uodpornienia najsłabszych.

podczas Konferencja prasowa Co tydzień do agencji zastępca dyrektora Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, Garbas Barbosa, zgłosił prośbę o: awaryjne użycie w pałacu Szczepionki przeciwko COVID-19 Różni producenci oferowali go do krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych.

Podkreślił, że szczepienie dzieci zakłada „suwerenną decyzję” każdego kraju, której nie mogą „wspierać ani krytykować”.

Barbosa wyjaśnił jednak, że „ grupy priorytetowe W regionie, a nie dzieci”, ostrzegał, mniej niż połowa populacji w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach ma pełny harmonogram szczepień.

Wciąż mamy dużo Osoby starsze Dla osób z wysokim ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 mamy dorosłych, którzy go mają NadciśnienieI cukrzycowyI nowotwór Zauważył, że są narażeni na duże ryzyko poważnego zarażenia się „z powodu choroby.

Urzędnik przemawiał dzień po spotkaniu komitetu naukowego amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA, w języku angielskim). polecić Zgoda na awaryjne zastosowanie szczepionki Pfizer / Biotechnologia NS Dzieci Od 5 do 11 lat.

W tym kontekście zwrócił uwagę, że tylko chińskie laboratoria Sinovac I Sinofarm Zwrócili się o pozwolenie do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) awaryjne użycie ich szczepionki w Dzieci.

Według danych PAHO tylko 44 procent populacji Ameryki Łacińskiej i Karaibów otrzymało pełny harmonogram szczepień przeciwko koronawirusowi.

Jednak w krajach takich jak Gwatemala, Saint Vincent i Grenadyny, Jamajka, Nikaragua i Haiti „mniej niż 20 procent ludzi” zostało w pełni zaszczepionych.

Dlatego Barbosa podkreślił, że kraje te zostały określone jako priorytetowe w partii ponad trzech milionów dawek, które w tym tygodniu dotrą do regionu poprzez Covax, wspierany przez Światową Organizację Zdrowia mechanizm sprawiedliwej dystrybucji leków przeciwko wirusowi Corona. .

Spodziewał się, że dawki jednodawkowej szczepionki zostaną wysłane z Janssen i Moderny na Haiti, oprócz dwóch milionów dawek dla Gwatemali i około 370 000 dawek przeznaczonych na Jamajkę.

Nalegając na potrzebę zwiększenia zasięgu w Ameryce, Barbosa powiedział, że ma nadzieję, że szczyt się odbędzie G20 Odbywa się w Rzymie od piątku do niedzieli i „wysyła jasny sygnał”, że świat nie może być chroniony, gdy istnieją kraje, w których wskaźnik szczepień jest niższy niż 20 procent.

„Potrzebujemy szczepionek dla wszystkich krajów i to jest jasne przesłanie, jakiego oczekujemy od tego spotkania” – powiedział urzędnik.

Według danych dostarczonych w środę przez Panamerykańską Organizację Zdrowia Ameryka odnotowała ponad 800 000 nowych infekcji wirusem Covid-19 i 18 000 zgonów związanych z wirusem w ciągu ostatniego tygodnia, co jest „najniższą liczbą od ponad roku. „

Z informacjami z EFE

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *