Dzieci Ukrainy | W Hiszpanii leczono już 75 ukraińskich dzieci chorych na nowotwór

Dzieci Ukrainy |  W Hiszpanii leczono już 75 ukraińskich dzieci chorych na nowotwór

W lutym 2023 r., zbiegając się z pierwszą rocznicą inwazji na Ukrainę, Gazeta hiszpańska Odwiedzać Do Hiszpanii przybyły trzy ukraińskie rodziny Ramię w ramię z Fundacja Aladyn Przeżyli podwójną grozę: przyjęcie Diagnoza jest taka, że ​​jego dzieci mają raka W środku konfliktu zbrojnego. A dzisiaj maluchy Kontynuuj ich leczenie. suma, Na Ukrainie było 75 nieletnich Kto przyjechał do naszego kraju, aby leczyć tę chorobę. Niektórzy – jak Denise, 16 lat Z mięsakiem w jednej nodze; Petro, dwa lata, Z guzem mózgu A Ksenia – chora na białaczkę – nadal walczy z chorobą, a inne wyzdrowiały Są tacy, którzy już wrócili do swojego kraju.


Belena Hernandodyrektor generalny Narodowego Instytutu Administracji Zdrowia (INGESA), przedstawił w tym tygodniu liczbę ukraińskich nieletnich chorych na nowotwór leczonych w Hiszpanii na forum, na którym omawiano chorobę u nieletnich i wyzwania stojące przed osobami, które przeżyły: forum zorganizowane przez Hiszpańska Federacja Rodziców Dzieci Chorych na Nowotwory (w banku). Akt zemsty Potępili przeszkody i dyskryminację, które pomimo ustawy o prawie do zapomnienia o nowotworach Ci, którzy przeżyli, nadal cierpią.

Podczas spotkania Hernando wyjaśnił, że łącznie 75 nieletnich przybyło do Hiszpanii wraz z rodzinami, aby uzyskać leczenie w różnych wspólnotach autonomicznych, takich jak Katalonia, Wspólnota Walencka czy MadrytGdzie zebrała się duża część Młodych pacjentów. To było 11 marca 2022 roku. Świat był przerażony wojną i pewnego piątkowego popołudnia wybuchła pierwsza wojna 30 ukraińskich dzieci chorych na nowotwór Ich rodziny wylądowały samolotem w Madrycie siły Powietrzne. Potem pojadą do Barcelona do Walencji…Dziesiątki wspierających nas osób Czekali na Ciebie z otwartymi ramionami.

4 szpitale w Madrycie

Pozostali pierwsi nieletni, którzy przybyli W czterech szpitalach w Madrycie: Nino Jesus, Gregorio Marañon, 12 października i La Paz, gdzie przeprowadzono badania lekarskie w celu oceny ich stanu zdrowia i prawdopodobieństwa przyjęcia. na tym urządzeniu Pilna pomoc humanitarna Który ukazał się niemal natychmiast i miał wiele wspólnego z Fundacją Aladina, którą założył w 2005 roku biznesmen, muzyk, producent i reżyser Paco Arango, w tych bardzo ważnych dniach przed premierą jego kolejnego filmu, „Drugi Johnny”Jest to film komediowy, jak pozostałe jego filmy, w 100% użyteczny. Aby pomóc chorym dzieciom poprzez podmiot.


Wśród tych pacjentów Byli tam Ksenia, Petro i Denis Dziś kontynuują swój pobyt w Madrycie, mieszkając w domu, do którego przybyli we wrześniu 2022 r., ufundowanym przez Fundację Aladina. Podmiot co miesiąc inwestuje – w program #AladinaConUkrania – 50 tys. euro Na pokrycie czynszu i bieżących wydatków (Wydatki na transport, aptekę, jedzenie…) i wydatki pracownicze Są specjalnie powołani do opieki nad najmłodszymi.

25 nieletnich chorych na raka

Instytucja jest odpowiedzialna za 25 ukraińskich rodzin z dziećmi i młodzieżą Chorzy na raka w okolicy. Prawie wszyscy nieletni zapisują się do szkoły albo uczęszczając do szkoły, albo pod okiem nauczycieli, którzy kontrolują ich w domu. Wyjaśnienie tego podmiotu. Około 19 000 Ukraińców Byli leczeni w Madrycie Odkąd zaczęła się wojna. Społeczność się nauczyła Dla ponad 6500 nieletnich od marca 2022 r.

Ksenia przeszła przeszczep szpiku kostnego i jej stan ulega dobrej poprawie.W przypadku Petro guz mózgu jest nieoperacyjny, ale zaczął już trochę mówić i chodzić.

Jeśli O dzieciach, które odegrały główną rolę w raporcie tej gazetyFundacja Aladina aktualizuje swój status. W maju 2022 roku u Ksenii zdiagnozowano nowotwór. W Odessie Skąd pochodzi rodzina?Zaproponowali leczenie jego córki we Lwowie, gdyż w jego mieście było to niebezpieczne. Leczyła się tam przez trzy miesiące, ale konieczny był przeszczep Dokonano tego jedynie w Kijowie. Nie opłacalne. Dziewczynkę przewieziono karetką ze Lwowa do Polski. Później ewakuowano ją do Hiszpanii. Dziewczynka przeszła przeszczep szpiku kostnego i jej „postępowanie przebiega dobrze”. Ha Nie miał reakcji skórnejAle bez większego znaczenia oddzielają się od istoty.

Mały Pietro – Zdiagnozowano rozlanego glejaka dendrytycznego wewnętrznego, Najczęstszy guz pnia mózgu U dzieci i Niezwykle rzadkie u dorosłychNieoperacyjny guz mózgu – zaczął „trochę” mówić i chodzić, co najbardziej niepokoiło jego matkę. Irina. I nastolatkowi Dennisowi z mięsak nogi, Musieli wrócić Popracować nad tą nogą Ponieważ talerz, który stłukłeś i Aby go wymienić, musiał przejść operacjępodsumowuje Fundacja Aladina.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *