Dziewczyna z Watykanu, film dokumentalny Netflix, który przedstawia tajemnicze zniknięcie Emanueli Orlandi 39 lat temu

Układanka, która charakteryzuje Włochy. 39 lat temu została nazwana nastolatką Emanuela Orlandi W Watykanie i nigdy więcej od niej nie słyszałem. Było wiele teorii na temat sprawy: niektórzy wskazywali na porwanie – prawdopodobnie związane z sodomią – a nawet mówiono o zaangażowaniu mafii.. 20 października premierę Netflixa Watykan dziewczynafilm dokumentalny, który powstał w zaledwie pięć dni w Top 10 Jeden z najczęściej oglądanych seriali w Argentynie i Zbiera certyfikaty ujawniające.

Emanuela należała do rodziny, która była jedną z niewielu żyjących w Watykanie. 22 czerwca 1983 wstąpił jak zwykle do pobliskiej szkoły muzycznej, gdzie grał na flecie. W pewnym momencie zadzwonił do domu i powiedział jednej ze swoich sióstr, że poza lokalem podjechał do niego mężczyzna w samochodzie, żeby z nim porozmawiać. To był ostatni raz, kiedy o niej słyszeli.

Emanuela Orlandi miała 15 lat, kiedy zniknęła w drodze do domu z klasy muzycznej.

Prawie cztery dekady później, pośród tajemniczych wezwań i różnych śledztw, które obejmowały ekshumację szczątków dwóch grobów w Watykanie w 2019 roku, są one nadal obecne. Rodzina kontynuuje bez odpowiedzi na jego miejsce pobytu.

Watykan sfilmował zniknięcie Emanueli Orlandi w 1983 roku.

Rodzina Orlandi nie była tylko kolejną rodziną. Ojciec Emanueli był urzędnikiem w Watykanie i dlatego wszyscy tam mieszkali. Według brytyjskich mediów telegrafdo dokumentu dodano informację, która nie została jeszcze ogłoszona: Przyjaciółka Orlandi z dzieciństwa ujawniła, że ​​była molestowana seksualnie Przez „kogoś bliskiego” Papieżowi Jan Paweł II. Informacje, które organizacja Magliana Jang Wykorzystywany do wywierania nacisku na religijny establishment, porywając młodą kobietę.

Emanuela Orlandi zniknęła w 1983 roku.
Emanuela Orlandi zniknęła w 1983 roku.przechwytywanie wideo

Tak miało być Watykan zwrócił potajemnie pieniądze pożyczone na sfinansowanie związku w PolsceTu narodził się ówczesny papież, który pod szyldem Solidarności walczył z komunizmem.

Daleko od teorii i dociekań wszystko wydawało się wstrzymywane przez lata, chociaż rodzina młodej kobiety nie przestała jej szukać. W marcu 2019 r. Orlando otrzymał anonimowy list z wizerunkiem anioła na grobie na Watykańskim Cmentarzu Krzyżackim. Po kilku prośbach, z Franciszek I Na froncie mogli zbadać sprawę. Chociaż udało im się go ekshumować, wynik był druzgocący: był pusty.

„Wiele osób mi mówi”zapomnij, że. ciesz się życiem. Nie myśl o tym więcej. Ale nie mogę. Nie zaznam spokoju, dopóki to nie zostanie rozwiązane”. powiedział do BBC Petro, brat Emanuela.

Produkcja Netflixa, która szybko dotarła na szczyty pozycji, ma format dokumentalny, składający się z czterech okołogodzinnych rozdziałów i wyreżyserowany przez Mark Lewis.

zniknąć bez śladu Emanuela Orlandi Zaszokowało to nie tylko Włochy, ale sprawa stała się aktualna na całym świecie. Hiszpańska gazeta strzęp Zauważyłem, że jedna z nastoletnich sióstr, Powiedział w sądzie, że mężczyzna na BMW Green poszedł za nią do szkoły tego ranka 1983. Później jest widziana w pobliżu postoju ciężarówek, gdy rozmawia z kobietą. Wszystkie te historie pojawiają się w dokumencie.

Pisarz Pino Nikotri, który opublikował w swojej książce prawda. Dai lupi grigi alla banda della Magliana (Prawda. Od szarych wilków do pasma Magliana), Podobno Emanuela Zostali porwani przez grupę księży, którzy znęcali się nad dziećmi.

plik, archiwum-.  Emanuela Orlandi zniknęła, gdy Jan Paweł II był papieżem.
plik, archiwum-. Emanuela Orlandi zniknęła, gdy Jan Paweł II był papieżem.plik, archiwum

Inne spekulacje na temat sprawy wskazywały na handel seksualny lub porwanie dziewczynki, aby zapobiec ujawnieniu mrocznych tajemnic Kościoła. Oskarżyli też Watykan o ukrywanie prawdy o jego zniknięciu., poprzez wersje, które potwierdzały, że establishment religijny poznał prawdę o nieobecności Emanueli i miejscu, w którym znaleziono pochowane ciało młodej kobiety. Żaden członek Watykanu nie chciał składać oświadczeń do produkcji na platformie telewizyjnej.

Naród

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *