„Dziewczyna z Watykanu”: nowe dowody w sprawie Emanueli Orlandi

Od mojego ostatniego razu minęło prawie 40 lat Emanuela Orlandi Widziano ją żywą w Watykanie. The Zniknięcie 15-letniej dziewczynki we Włoszech W ostatnich dniach ma nową teorię sugerującą, że została wykorzystana seksualnie przez kogoś ze Stolicy Apostolskiej, który był „bliski” ówczesnemu papieżowi Janowi Pawłowi II.

Świadectwo pochodzi z niedawno pokazanego filmu dokumentalnego na Netflix, Watykan dziewczynaRozmawia z nastoletnią przyjaciółką z dzieciństwa, która chroni jej tożsamość i twierdzi, że Emanuela Kilka dni temu była molestowana seksualnie w Watykanie przez „osobę bliską Papieżowi”.

Córka pracownika Watykanu i urzędnika bliskiego papieżowi, Emanuela Orlandi, wracała do domu z lekcji fletu w Rzymie, kiedy zniknęła w pobliżu Piazza Navonaon 22 czerwca 1983 roku.

Emanuela Orlandi Była poszukiwana we Włoszech, ale jej miejsce pobytu nie zostało odnalezione.

Zmienili go na motocykl: nowa hipoteza w przypadku Emanueli Orlandi, która zniknęła prawie 40 lat temu w Watykanie

Zgodnie z tą teorią opartą na zeznaniach o sprawie dowiedziała się organizacja przestępcza o nazwie Magliana Gang i Porwał ją, by naciskać na Watykan i wyłudzać pieniądze.

Te spekulacje sugerują, że Watykan pożyczył pieniądze od tej organizacji na sfinansowanie związku w Polsce – gdzie był Papież – walczącego z komunizmem.

Emanuela Orlandi 20220809
W chwili zniknięcia Emanuela Orlandi miała 15 lat.

Według doniesień kobieta, która przedstawiła się jako przyjaciółka Emanueli z dzieciństwa, mówi, że powiedziała jej o molestowaniu tydzień przed jej zniknięciem. telegraf

Wskazał, że rzekomy incydent miał miejsce podczas spaceru po ziemiach Watykanu kilka dni temu. prawda Miała „całkowicie” seksualny charakter.mówi młoda kobieta w zeznaniu, po czym płacze i potwierdza, zanim boi się o tym mówić.

Sekret Emanueli Orlandi, Włoszki, która zaginęła prawie 40 lat temu

Teorie spiskowe i wskazówki, które prowadzą donikąd: Sekret Emanueli Orlandi

W tajnym i tajemniczym państwie-mieście, takim jak Watykan, teorie spiskowe na temat tej sprawy pojawiały się raz po raz na przestrzeni lat.

Wiele lat temu dziennikarz Emiliano Fittipaldi opublikował dokument uzyskany ze skarbca w Watykanie Wskazał, że Stolica Apostolska była zamieszana w zaginięcie i że nadal żyje. Watykan określił to jako „fałszywe i śmieszne”.

Grób został również ekshumowany w rzymskiej katedrze w San Apollinaris po tym, jak żona gracza z drużyny piłkarskiej Lazio w Rzymie twierdziła, że ​​znajdują się tam szczątki dziewczyny, ale śledztwo również nie przyniosło rezultatów.

Ali Agca, terrorysta, który próbował zabić Jana Pawła II, otrzymał kolejną wskazówkę wkrótce po zniknięciu Orlandiego. Anonimowy telefon od człowieka, który przedstawił się jako „Amerykanin”, Twierdził, że zatrzymał dziewczynę i zaproponował, że wymieni ją z Ali Agca.

Sam Jan Paweł II apelował z balkonu Pałacu Apostolskiego przed zatłoczonym placem św. Piotra o uwolnienie Emmanueli, ale nic się nie stało.

g/ds

Może Ci się spodobać

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *