Dziewiąty przypadek małpiej ospy został odkryty w Indiach

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

NEW DELHI, 3 sierpnia (Prinsa Latina) 31-letnia Nigeryjka uzyskała pozytywny wynik testu na ospę małpią w New Delhi, czwartym przypadku w stolicy Indii i dziewiątym w południowoazjatyckim kraju.

Press Trust of India powiedział, że jest pierwszą kobietą w Indiach, u której wynik testu na ospę małpią dał wynik pozytywny.

Wcześniej w New Delhi, którego rząd utworzył 70 oddziałów izolacyjnych w szpitalach publicznych i prywatnych, uzyskało pozytywny wynik testu dwóch obywateli Nigerii, którzy nie mieli ostatnio danych dotyczących podróży zagranicznych.

Wiceminister indyjskiego stanu Delhi, Manish Sisodia, poinformował, że w razie potrzeby zostanie dodanych więcej pokoi izolacyjnych.

W międzyczasie powołano grupę roboczą ds. ospy małp, która ma ściśle monitorować sytuację w kraju i podejmować decyzje w sprawie inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się choroby.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) małpia ospa jest infekcją odzwierzęcą, wirusem przenoszonym na ludzi przez zwierzęta, z objawami podobnymi do objawów ospy, choć klinicznie mniej poważnymi.

Zwykle objawia się gorączką, wysypką i obrzękiem węzłów chłonnych i może prowadzić do szeregu powikłań medycznych, z objawami trwającymi od dwóch do czterech tygodni.

Przenoszenie się z osoby na osobę odbywa się głównie poprzez duże kropelki oddechowe, które zazwyczaj wymagają bliskiego kontaktu przez długi czas.

Wirus może być również przenoszony przez bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi lub obrażeniami oraz przez kontakt zakażonej osoby przez skażoną odzież.

Przeniesienie ze zwierzęcia na człowieka może nastąpić poprzez ugryzienia lub zadrapania zarażonych zwierząt oraz poprzez przygotowanie mięsa.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten stan za stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym, po tym, jak w 75 krajach zgłoszono ponad 16 000 przypadków i pięć zgonów.

jcm / abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.