Dzisiejsze tematy z EFE Economía na poniedziałek 18 września 2023 (19:00)

Dzisiejsze tematy z EFE Economía na poniedziałek 18 września 2023 (19:00)

PKB Hiszpanii

MADRYT – Hiszpania odzyskała poziom PKB sprzed pandemii już w 2022 r., zgodnie z danymi zaktualizowanymi przez Narodowy Instytut Statystyczny (INE), zwiększając wzrost gospodarczy w latach 2021 i 2022 oraz ograniczając spadek w 2020 r., dodając w ten sposób do PKB dodatkowy przewaga o 1,3 pkt.

(Sms wysłany o 12:39)

.

Torba Madryt

Madryt – Giełda w Madrycie spadła o 0,71%, do 9482,1 pkt, w dzień bez istotnych danych o sytuacji gospodarczej, w którym od początku przyjęła ścieżkę niedźwiedzia w oczekiwaniu na posiedzenie Rezerwy Federalnej (Rezerwy Federalnej), które zostanie ogłoszone w środę. Decyzja w sprawie stóp procentowych.

(Sms wysłany o 17:46)

– W poniedziałek inne europejskie giełdy również zakończyły sesję na minusie; Cena paryska spadła o 1,39%. Mediolan 1,27%; Indeks frankfurcki spadł o 1,05%, londyński o 0,76%, a indeks Eurostoxx, obejmujący największe spółki europejskie, o 1,14%.

– W tym czasie na Wall Street, zielony indeks i jego główny indeks, Dow Jones Industrial Average, wzrósł o 0,30%, selektywny S&P 500 wzrósł o 0,33%, a Nasdaq Composite Market Index, który agreguje technologię, wzrósł o kolejny 0,26%. Oczy inwestorów skupione są na decyzji, jaką w środę ogłosi Rezerwa Federalna, czy podwyższyć stopy procentowe, czy nie.

Europejski Bank Centralny ustala referencyjny kurs euro dla euro na poziomie 1,0663 dolara wobec 1,0658 dzień wcześniej.

Po zamknięciu rynku długu niemieckie 10-letnie obligacje, uważane za najbezpieczniejsze, osiągnęły zwrot na poziomie 2,7% wobec 2,671% na ostatni dzień, a hiszpańskie 10-letnie obligacje również rosły o 4 punkty bazowe, aż osiągnęły rentowność poziomie 3,77%.

– Na zakończenie notowań w Europie ropa Brent, będący standardowym indeksem w Europie, wzrosła o 0,85%, osiągając 94,71 dolarów za baryłkę, a ropa West Texas Intermediate wzrosła o 1,04%, osiągając 91,70 dolarów.

.

Nieruchomość

MADRYT – Od roku ponad połowa przejętych domów w Hiszpanii została zakupiona bez kredytu hipotecznego, a tendencja ta zbiega się ze wzrostem stóp procentowych wprowadzonych przez Europejski Bank Centralny w celu ograniczenia inflacji, która podniosła koszty finansowania .

(SMS wysłany o 09:06)

.

Oferty pracy w Hiszpanii

MADRYT – 71% małych i średnich firm ma problemy z obsadzeniem wolnych stanowisk, wynika z badania przeprowadzonego przez stowarzyszenie pracodawców Cepyme, które ostrzega, że ​​problem ten spowalnia działalność wielu firm.

(Sms wysłany o 13:24)

Brak wykwalifikowanych pracowników, a w ślad za tym wymagane przez kandydatów warunki pracy, w tym wynagrodzenia, czy też zwolnienia z niektórych stanowisk, to tylko niektóre z przyczyn takiej sytuacji w większości firm.

-Foncas ostrzegł w poniedziałek przed „problemem” niedoborów siły roboczej wynikającym z niestabilności, niskich wynagrodzeń i ograniczeń imigracyjnych. (Sms wysłany o 11:22)

.

Koreański handel

MADRYT – Popularność południowokoreańskiego przemysłu rozrywkowego wzrosła na przestrzeni lat, a jego zyski na całym świecie podwoiły się na przestrzeni lat, co jest zjawiskiem zauważalnym także w Hiszpanii, gdzie rośnie liczba i przychody firm związanych z kulturą azjatyckiego kraju.

(SMS wysłany o 09:04)

.

Inflacja ropy

MADRYT – Inflacja w Hiszpanii rozpoczęła trend wzrostowy, który według ekspertów potrwa do końca roku, po czym nastąpi ożywienie, które nastąpi po miesiącach umiarkowania i którego intensywność będzie zależała od rynków energii, zwłaszcza cen ropy.

(Wiadomość wysłana o godzinie 09:00)

.

Zduplikowany raport

FRANKFURT, Niemcy – Rynki dostrzegają koniec obecnego cyklu hossy na stopach procentowych i podejmują ryzyko, ale Bank Rozrachunków Międzynarodowych ostrzega, że ​​mogą się mylić, jeśli inflacja się utrwali.

(Wiadomość wysłana o 13:00)

– Bank Rozrachunków Międzynarodowych zaobserwował ruchy depozytów w Szwajcarii podczas zawirowań bankowych.

Z raportu Banku Rozrachunków Międzynarodowych wynika, że ​​inwestorzy są zaniepokojeni sytuacją w Chinach, gdzie wzrost kredytów w sektorze prywatnym i gospodarka są słabe.

.

Rolnictwo w Unii Europejskiej

BRUKSELA – Ministrowie rolnictwa Unii Europejskiej spotkają się w poniedziałek w Brukseli, gdzie omówią kwestie handlowe, takie jak import produktów rolnych z Ukrainy czy umowa o wolnym handlu pomiędzy Community Club a Mercosurem (Argentyna, Brazylia, Brazylia). Paragwaj i Urugwaj).

(tekst)

Minister rolnictwa Luis Planas uważa, że ​​jednostronne weto krajów Unii Europejskiej wobec ukraińskiego importu jest „błędem”. (SMS wysłany o 09:58)

– Komisja Europejska (KE) analizuje jednostronny zakaz przyjęty przez Polskę, Węgry i Słowację na poziomie krajowym, aby zapobiec pozostawaniu ukraińskich produktów rolnych na rynkach krajowych tych trzech krajów.

.

Transport kolejowy

MADRYT – Niemiecki rząd właśnie ogłosił dodatkową inwestycję o wartości 40 miliardów euro w poprawę sektora kolejowego do 2027 r. Jest to ambitny plan, któremu będą uważnie przyglądać się takie firmy jak ACS, za pośrednictwem swojej niemieckiej spółki zależnej Hochtief, FCC i Sacyr.

(Sms wysłany o 13:57)

.

PKB Rosji

Moskwa – Prezydent Rosji Władimir Putin spodziewał się dziś wzrostu rosyjskiej gospodarki aż o 2,8% w 2023 roku, pomimo obecnego spadku wartości rubla, który od połowy ubiegłego roku stracił połowę swojej wartości.

(Sms wysłany o 16:02)

Aficom

ep/vns/em

Artykuł redakcyjny EFE Economics (34)913 46 75 74

Możesz napisać na adres [email protected], aby skontaktować się z naszym zespołem redakcyjnym.

W www.efeservicios.com Znajdziesz tu całą multimedialną produkcję Agencji EFE i jej globalną agendę, aktualną listę zaplanowanych wydarzeń informacyjnych.

W przypadku innych produktów lub usług napisz na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer +34 91 3467245

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *