Ecozine otwiera swoją 16. edycję urugwajskim filmem „Bosco”

Saragossa, 12 kwietnia (Notistarz). – Zapraszając do dbania o wspaniały świat, który mamy, dziś 16. edycja Ecozen Film Festival rozpoczęła się pozakonkursowym pokazem urugwajskiego filmu „Bosco” Alessii Cano Menoni, który pragnął wspaniałych dni Montevideo za konkurs prezentujący produkty z myślą o trosce o środowisko.

Bosco to włoskie miasto liczące 13 osób, zanurzone w kasztanowcach, które pożerają dzień po dniu. Pochodzenie lasu jest również narzucane jako miejsce docelowe. Za oceanem, w Urugwaju, z fotela obrotowego Orlando, 103-letni dziadek reżysera zaprasza widza w podróż, która staje się legendą.

„Czuję się bardzo zaszczycony i wdzięczny, że „Bosco” wystąpiło jako występ otwierający EcozineI To mi się przydarzyło po raz pierwszy i dla mnie to, co się stało na tym festiwalu, jest szczególnie symboliczne, ponieważ jest to film z 13 lat, bardzo osobistych poszukiwań, tej gęstej dżungli, w której widzowie będą się zanurzać miejsce, w którym ja, z miasta Montevideo, robię to. Również zamykam oczy” – zaznaczył.

Festiwal Filmowy IkuzenI Wydarzenie referencyjne poświęcone kwestiom środowiskowym i członek-założyciel Green Film Network, a także niedawno utworzonej sieci festiwali i pokazów filmowych w Aragonii, prezentuje w tej szesnastej edycji nowy projekt obrazu i skupia się na fantastycznym świecie, oba w tym roku , stworzony przez reżysera Jorge Letano.

Ceremonia otwarcia prowadzona przez dyrektora Ecozine, Pedro Pinheiro i aktorka Irena Alkizar Uczestniczyła w nim wiceburmistrz, minister kultury i projekcji zewnętrznych Sarah Fernandez, która życzyła festiwalowi długiego życia i potwierdziła, że ​​jest to standard międzynarodowy i niezbędny w Hiszpanii i Aragonii.

„Zanim zostałem członkiem Rady, widziałem wiele rzeczy z Ecozine, a teraz chciałbym pogratulować całemu zespołowi festiwalu, który jest niezbędny w Saragossie, w Aragonii, w Hiszpanii i jest bardzo ważny, aby może być obecny, aby rozpowszechniać ważne przesłanie, które niesie”.

Na imprezie pojawił się także projektant plakatu „Vida” do 16. edycji, Fede BoschI To jest projekt Poezja wizualna, która koncentruje się na ochronie środowiska i tworzeniu związku między kinem a naturą.

„Przedstawiłem się już jakieś pięć lat temu z zupełnie innym plakatem, a w tym roku, kiedy zobaczyłem regulamin konkursu, chciałem przekazać bardzo bezpośredni przekaz, używając kasety po filmie i osadzonej w doniczce z roślina wyrastająca, rosnąca, symbolizująca życie, chociaż Mając pod sobą pustkowie, przesłaniem jest nadzieja, nie wszystko stracone” – powiedział.

W tej szesnastej edycji w oficjalnej sekcji konkursowej znalazły się 34 tytuły w kategoriach pełnometrażowy film dokumentalny (7), krótkometrażowy film dokumentalny (11), krótkometrażowy film fabularny (6) i krótkometrażowy film animowany (10), wyprodukowane i nakręcone we Francji, USA, Stanach Zjednoczonych , Belgia, Chile, Finlandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Szwajcaria, Kanada, Polska, Portugalia, Iran, Kostaryka, Turcja, Niemcy, Holandia i Meksyk.

Do tej 16. edycji napłynęło ponad 550 produkcji z 40 krajów i wybrano 70 tytułów z 28 krajów.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *