Edgar Abraham przyciąga tłumy do Polski – Metro w Puerto Rico

Edgar Abraham przyciąga tłumy do Polski – Metro w Puerto Rico

Muzyczna zmowa wybitnego portorykańskiego pianisty i kompozytora Edgara Abrahama z polskim muzykiem, kompozytorem i aranżerem Miroslavem Musikantem w dalszym ciągu zaciera granice, a portorykański saksofonista zabłysnął w ten weekend w Polsce w ramach realizowanego przez siebie projektu kulturalnego. w tym kraju.

Relacja między dwoma muzykami zaczęła się od podziwu dla ich talentów w sieciach społecznościowych, a stamtąd przekształciła się w wielką przyjaźń, która przerodziła się w wyjątkowy projekt muzyczny, który skutecznie przełamał dystanse i sprzeczności kulturowe. W 2019 roku Musykant odwiedził Puerto Rico i tak narodziła się produkcja The Gate – pawilon jazzowy Ameryki ŁacińskiejGdzie obaj utalentowani ludzie pokazali swój najlepszy talent.

Aby zapewnić ciągłość temu muzycznemu projektowi, Edgar Abraham przebywa w Katowicach w ramach zaproszenia kulturalnego, gdzie wspólnie wykona dwa koncerty i kilka nagrań ich drugiego albumu, łącząc swoją pasję do gatunku symfonicznego i jazzu. Muzyka świata przeplatana rumbą portorykańską. Wizyta Edgara Abrahama w europejskim kraju została opóźniona ze względu na nadejście epidemii w 2020 roku, a następnie skutki wojny na Ukrainie, w kraju sąsiadującym z Polską, ale ostatecznie ciągłość tej muzycznej propozycji stała się faktem, artysta opowiadał..

„W końcu przybyłem do tego pięknego kraju, aby odwiedzić mojego drogiego przyjaciela Mirosława, aby kontynuować tworzenie muzyki, ponieważ sztuka jest ważniejsza niż wyzwania, sprzeczności kulturowe i dystans. Mimo tego wszystkiego, przez co przeszliśmy, nawet na odległość, dzięki technologii, kontynuowaliśmy tworzyć muzykę. Miroslav to geniusz, wykonawca. Jest perkusistą o niewiarygodnej wirtuozerii, a praca z nim była jednym z największych przywilejów w mojej karierze. Przyjęli mnie z miłością, hojnością i niesamowitym wsparciem dla naszej muzyki. ” Publiczność tutaj celebruje nasze karaibskie rytmy i latynoski jazz” – powiedział Edgar Abraham, który wczoraj wieczorem wystąpił przed pełną widownią teatru. Festiwal Ars Veritas. Nazwa festiwalu jest zapisana po łacinie i oznacza: „Sztuka jest prawdą”.

„W ciągu tygodnia będziemy brać udział w różnych sesjach nagraniowych, a w piątek (8 września) zagramy koncert w Muzeum Śląskim” – wyjaśnił artysta. Katowice, duże miasto w południowej Polsce, na Śląsku, znane z tętniącej życiem rozrywki i ogromnego bogactwa kulturalnego, jak wyjaśnia zdobywca trzech nagród Latin Grammy.

Według Edgara Abrahama koncert w niedzielę i najbliższy piątek będzie miał formę duetu, gdzie multiinstrumentalista i kompozytor zaprezentuje autorskie utwory na saksofonie i fortepianie, a na perkusji akompaniuje mu Maestro Miroslav. pojęcie, jak to nazwali podwójna brama Obejmuje wykorzystanie elementów elektronicznych, aby doświadczyć niezwykłej energii.

W repertuarze koncertu znalazło się kilka nowych utworów z nadchodzącej produkcji płytowej duetu, a także oryginalne utwory portorykańskiego saksofonisty m.in. „Pica y Juye” i aranżacje znanych hitów, takich jak „Dos Gardenias” i „La Máquina”, które zahipnotyzowały publiczność połączeniem karaibskiego stylu.

Miroslav Musikant, ma na swoim koncie niezliczoną ilość płyt, wiele platynowych i złotych, jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jednej z największych uczelni w Polsce, i ma za sobą niesamowitą karierę jako perkusista, pianista, kompozytor i aranżer . Interpretuje różnorodne style muzyczne z różnymi stylistycznie zespołami i projektami w całej Europie. Brał udział w najważniejszych międzynarodowych festiwalach, oprócz nagrań z międzynarodowymi zespołami i grupami na najwyższym poziomie.

Według polskiego muzyka: „Edgar i ja mamy tę samą energię, jesteśmy braćmi w muzyce. Kiedy razem gramy, nasza twórczość nabiera wyjątkowego charakteru, ponieważ przeplata się wpływy karaibskie i europejskie. To dwa światy spotykające się dla wielkości Muzyka. Lubię rumbę, która jest bardzo obecna w muzyce Edgara i mogę ją wykonywać spontanicznie. „To jest jak oddychanie” – powiedział Musikant.

Jeśli chodzi o artystę portorykańskiego, spotkanie z Musicante w Polsce „jest okazją do zaprezentowania muzyki portorykańskiej na rynku Europy Wschodniej, przy wsparciu jednego z najwybitniejszych muzyków tego regionu”. Album Prtal Duo zostanie nagrany pomiędzy Polską a Portoryko i według współpracujących od czterech lat artystów stworzy „niepowtarzalne brzmienie”.

„To przemyślana płyta. Ten duet brzmi jak 100 muzyków i jest to projekt niosący ze sobą mnóstwo pozytywnej energii.”

Ze swojej strony Edgar Abraham wyjaśnił, że choć bohaterem projektu harmonicznego jest saksofon altowy, to zawarte w nim elementy, takie jak instrumenty klawiszowe i instrumenty dęte drewniane, sprawiają, że każdy może cieszyć się „wszechobecną timbą portorykańską”. Podkreślił jednak, że „pomysłowość Mirosława to coś innego…”.

Ogłoszono, że słynny polski perkusista ponownie odwiedzi Puerto Rico w październiku, aby kontynuować nagrania, a także wystąpią z występami rozrywkowymi oraz różnymi projektami edukacyjnymi i kulturalnymi. Saksofonista z Puerto Rico powiedział, że album będzie gotowy wiosną 2024 roku, następna trasa koncertowa odbędzie się latem i „zrobimy wszystko, co w naszej mocy”.

Edgar Abraham współpracował z największymi gwiazdami branży i zabierał ich muzykę do najważniejszych sal na całym świecie, w tym do Ronnie Scotts Jazz Club w Londynie i Carnegie Hall w Nowym Jorku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *