Edgar Abraham przyciąga widzów do Polski – metra w Puerto Rico

Edgar Abraham przyciąga widzów do Polski – metra w Puerto Rico

Muzyczne współdziałanie wybitnego portorykańskiego saksofonisty i kompozytora Edgara Abrahama z polskim muzykiem, kompozytorem i aranżerem Mirosławem Musykantem w dalszym ciągu zaciera granice, a w najbliższy weekend portorykański saksofonista zabłysnął w Polsce w ramach realizowanego przez siebie projektu kulturalnego. W tym kraju.

Relacja między dwoma muzykami rozpoczęła się od podziwu dla ich talentów w mediach społecznościowych, a stamtąd przekształciła się w wielką przyjaźń, która przerodziła się w wyjątkowy projekt muzyczny, który skutecznie przełamał dystanse kulturowe i sprzeczności. W 2019 roku Musykant odwiedził Puerto Rico i tak narodziła się produkcja „Brama – Pawilon Jazzu Ameryki Łacińskiej”Gdzie oba talenty pokazały swoje najlepsze talenty.

Aby kontynuować ten muzyczny projekt, Edgar Abraham przebywa w Katowicach w ramach zaproszenia kulturalnego, gdzie da dwa koncerty i kilka wspólnych nagrań na ich drugi album, na którym przeplata się ich pasja do gatunku symfonicznego i jazzu. , posypane rumbą portorykańską. Edgar Abraham powiedział, że wizyta Edgara Abrahama w europejskim kraju została opóźniona ze względu na pojawienie się epidemii w 2020 roku, a następnie skutki wojny na Ukrainie, kraju sąsiadującym z Polską, ale ostatecznie zachowano ciągłość tej propozycji muzycznej rzeczywistość. Artysta. .

„W końcu przybyłem do tego pięknego kraju, aby odwiedzić mojego drogiego przyjaciela Mirosława, aby kontynuować tworzenie muzyki, ponieważ sztuka jest większa niż wyzwania, sprzeczności kulturowe i dystans. Mimo tego wszystkiego, przez co przeszliśmy, a nawet na odległość dzięki technologii, kontynuowaliśmy tworzyć muzykę. Miroslav to geniusz, genialny perkusista. To nie do opisania, a praca z nim była jednym z największych przywilejów w mojej karierze. Przyjęli mnie z miłością, hojnością i niesamowitym wsparciem dla naszej muzyki. „Tutaj publiczność świętuje nasze karaibskie rytmy i latynoski jazz” – powiedział Edgar Abraham, który wczoraj wieczorem wystąpił przed pełną widownią teatru. Festiwal Ars Veritas. Nazwa festiwalu jest zapisana po łacinie i oznacza: „Sztuka jest prawdą”.

„W tygodniu przeprowadzimy kilka sesji nagraniowych, a w piątek (8 września) zagramy koncert w Muzeum Śląskim” – wyjaśnił artysta. Katowice to duże miasto w południowej Polsce, na województwie śląskim, znane z tętniącej życiem rozrywki i ogromnego bogactwa kulturalnego, jak wyjaśnia trzykrotny zdobywca nagrody Latin Grammy.

Według Edgara Abrahama wczorajszy, niedzielny i przyszły piątek koncert będzie miał formę duetu, w którym multiinstrumentalista i kompozytor zaprezentuje oryginalne utwory grane na saksofonie altowym i fortepianie, a na perkusji będzie mu towarzyszył Maestro Miroslav. Koncepcja, którą nazwali Brama Duetu Integruje wykorzystanie elementów elektronicznych, aby doświadczyć niezwykłej energii.

W repertuarze koncertu znalazło się kilka nowych utworów z kolejnej płyty duetu, a także autorskie utwory portorykańskiego saksofonisty A.S. „Pica y Juye” i aranżacje popularnych piosenek, takich jak „Dos Gardenias” i „La Maquina”, które zahipnotyzowały publiczność połączeniem karaibskiego stylu.

Miroslav Musykant ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagrań oraz liczne platynowe i złote płyty. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jednej z największych uczelni w Polsce, i ma niesamowitą karierę jako perkusista, pianista, kompozytor i aranżer, wykonując różnorodne style muzyczne z różnymi stylistycznie zespołami i projektami w całej Europie. Brał udział w najważniejszych międzynarodowych festiwalach, oprócz nagrań z międzynarodowymi zespołami i grupami na najwyższym poziomie.

Według polskiego muzyka: „Edgar i ja mamy tę samą energię, jesteśmy braćmi w muzyce. Kiedy razem gramy, nasza twórczość ma niepowtarzalny charakter, ponieważ splata wpływy karaibskie i europejskie. To dwa światy, które łączą się poprzez wielkość „Uwielbiam rumbę, która jest tak obecna w muzyce Edgara, i mogę ją wykonywać spontanicznie” – powiedział Musikant: „To jak oddychanie”.

Jeśli chodzi o artystę portorykańskiego, spotkanie z Musicant in Poland „jest okazją do zaprezentowania muzyki portorykańskiej na rynku Europy Wschodniej, przy wsparciu jednego z najwybitniejszych muzyków tego regionu”. Album Prtal Duo zostanie nagrany pomiędzy Polską a Portoryko i według współpracujących od czterech lat artystów stworzą „wyjątkowe brzmienie”.

„To przemyślana płyta. W tym duecie słychać jak 100 muzyków i to projekt niosący ze sobą mnóstwo pozytywnej energii” – wyjaśnił Musikant.

Ze swojej strony Edgar Abraham wyjaśnił, że choć bohaterem projektu na poziomie harmonicznym jest saksofon altowy, to zawarte w nim elementy, takie jak instrumenty klawiszowe i instrumenty dęte, sprawiają, że każdy może cieszyć się „wszechobecną portorykańską timbą”. Podkreślił jednak, że „pomysłowość Mirosława to coś innego…”

Ogłoszono, że słynny polski perkusista ponownie odwiedzi Puerto Rico w październiku przyszłego roku, aby kontynuować nagrania i zaprezentuje kilka występów oraz projektów edukacyjnych i kulturalnych. Saksofonista z Puerto Rico powiedział, że album będzie gotowy wiosną 2024 roku, a następna trasa koncertowa odbędzie się latem „i damy z siebie wszystko”.

Edgar Abraham współpracował z największymi gwiazdami branży i zabierał swoją muzykę do najważniejszych sal na całym świecie, w tym do Ronniego Scotta Jazz Club w Londynie i Carnegie Hall w Nowym Jorku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *