:EDPR przenosi Closer2you do Hiszpanii::

16.06.2021 Głównym celem inicjatywy jest walka z wykluczeniem społecznym i poprawa jakości życia osób mieszkających na terenach w pobliżu farm wiatrowych.

EDP ​​​​Odnawialne źródła energii (Euronext: EDPR)Czwarty co do wielkości producent energii odnawialnej na świecie, sprowadzony do Hiszpanii, w szczególności Program Muxía (Galicja) bliżej CiebieW celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i poprawy jakości życia osób zamieszkujących tereny w pobliżu farm wiatrowych. W tym roku projekt koncentrował się na naprawie domu w pobliżu farmy wiatrowej, którą promuje EDPR.

W domu przeprowadzono różne prace, które znacznie poprawiły jego warunki życia. Wśród nich wyróżnia się kompleksowa renowacja instalacji elektrycznych oraz renowacja mebli i sprzętu kuchennego. Zainstalowano również sieć ewakuacyjną, ciepłą wodę i odnowienie sieci gazowej. Ponadto wymieniono wszystkie prace stolarskie na głównej elewacji oraz przeprowadzono zintegrowane prace malarskie ścian i sufitów.

Rossio Secker, dyrektor generalny EDPR Hiszpania, punkty: „Closer2you jest odzwierciedleniem nie tylko wagi, jaką EDPR przywiązuje do promowania dobrobytu społecznego, ale także priorytetu, jaki przywiązujemy do wspierania lokalnych społeczności w Galicji, kluczowym dla nas regionie. Dzięki temu projektowi, który osiągnął światowy poziom , jesteśmy w stanie poprawić życie rodzin mieszkających w Galicji Niesprzyjające warunki Ze strony firmy będziemy kontynuować prace nad rozwojem tego typu projektu, wykraczającego poza naszą działalność w zakresie wytwarzania zielonej energii i przyczyniającego się do walki z głęboko zakorzenionymi problemami w naszej społeczeństwa, takie jak wykluczenie społeczne”.

Dzięki temu programowi rodziny żyjące obecnie w niesprzyjających warunkach mogą mieć dostęp do bieżącej wody i elektryczności, a także do innych ulepszeń wprowadzanych w ich domach. Projekty należące do tej inicjatywy są planowane z uwzględnieniem specyfiki każdego konkretnego przypadku. W tym celu EDPR zawiera umowy ze społecznościami lokalnymi na zasadzie dialogu, szacunku i wzajemnej współpracy.

Inicjatywa rozwijała się nie tylko w Hiszpanii, ale od jej uruchomienia w 2016 roku osiągnęła skalę globalną. Wdrożono ją w takich krajach jak Polska, Rumunia, Brazylia czy Portugalia. W tych krajach przeprowadzono zarówno kompleksową renowację budynków użyteczności publicznej, jak i renowację i modernizację domów.

Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) są częścią strategii biznesowej EDPR, a poprzez program Closer2you firma wspiera osiągnięcie aż siedmiu Celów Zrównoważonego Rozwoju. Należą do nich: zapewnienie dostępu do nowoczesnej, bezpiecznej, zrównoważonej i przystępnej cenowo energii, a także zmniejszenie nierówności w obrębie krajów i między nimi.

Dla EDPR konieczny jest wkład w rozwój społeczeństwa poprzez poszanowanie praw człowieka i praw pracowniczych, a także tworzenie wartości dla różnych grup ludzi poprzez różne inicjatywy, takie jak Closer2you. W rzeczywistości firma kieruje się trzema głównymi zasadami odpowiedzialności społecznej: poszanowaniem praw człowieka i pracy w całym łańcuchu wartości, wkładem w społeczeństwo i wreszcie promowaniem dostępu do energii dla wszystkich.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *