Egan Bernal wśród dziesięciu najlepiej zarabiających rowerzystów na świecie | Więcej treści

W porównaniu z piłką nożną Kolarstwo nie charakteryzuje się wygórowanymi pensjami dla najwybitniejszych sportowców. Jednak w peletonie Cycling International istnieje oczywista dominacja, jeśli chodzi o stawianie zer na czekach rowerzystów: INEOS Grenadiers.

(Czytaj: Egan Bernal, przyjazna twarz w imperium kontrowersyjnego przedsiębiorcy)

W skład zespołu wchodzi czterech swoich członków na liście dziesięciu najlepiej opłacanych kolarzy świata, wśród nich m.in. Egan Bernal. Według Forbesa Ineos Grenadiers jest własnością Jima Ratcliffe’a, najbogatszego człowieka w Wielkiej Brytanii i jest najbardziej znany ze swojej działalności petrochemicznej.

(Czytaj: pierwszy trener Egana Bernala ujawnia sekret swoich przygotowań)

Ratcliffe corocznie przekazuje Kolumbijczykowi czek o wartości 2,7 mln euro I to czyni go piątym co do wysokości rowerzystą na świecie. Bernal podpisał kontrakt w 2019 roku na pięcioletnią kadencję z reprezentacją Wielkiej Brytanii.

Kolumbijczyk jest również za zwycięzcą Tour de FranciGeraint Thomas, który otrzymuje rocznie 3,5 miliona euroWedług najnowszego zestawienia opublikowanego przez Het Nieuwsblad.

Lista prowadzonych gazet Chris Fromm, Który obecnie wraz z izraelskim zespołem tworzy Israel Start-Up Nation. Brytyjczyk, który wygrał cztery trasy po Francji, dwie w Hiszpanii i Giro d’Italia, Otrzymuje płatność w wysokości 5,5 miliona euro.

Tadij Bogar z reprezentacji Emiratów, Ostatni zwycięzca Tour de France 2020, W drugim kroku pojawia się również z rozszerzeniem Wynagrodzenie w wysokości 5,5 miliona euro Roczne i Peter Sagan, Po trzecie, od Bora-Hansgrohe również otrzymuje te same roczne pieniądze.

Po Bernalu (5) jego polski partner Michel Koyatkowski jest szósty na liście z pensją 2,5 mln euro. Na ósmym miejscu jest Francuz Julian Alfilibi, Deceuninck – biegacz Quick-Step, który był współrealizatorem Wycieczka po Kolumbii 2020, Z rocznym zyskiem w wysokości 2,3 miliona euro.

Wout van Aert, urodzony w Belgii, który jest w składzie Obrót Jumbo-Visma wynosi 2,2 miliona euro, Wynagrodzenie, które daje mu 8. miejsce na liście Heta Nieuwsblada.

Podczas gdy weteran hiszpańskiego biegacza Alejandro Valverde z Movistar osiąga 2,2 miliona euro. Wreszcie, Zwycięzca wyścigu Giro Ditalia 2019Ekwadorejczyk Richard Carabaz, a także biegacz z Ineos Grenadiers zamykają szczyt z tą samą roczną ratą co Valverde

Z drugiej strony, strona Cofidis Team w kategorii UCI Global Team podkreśla to Płaca minimalna a Za rowerzystę podróżującego po całym świecie ustalono kwotę 40 000 euro rocznie. Mówi jednak, że w kategorii zaraz obok, ekipa Pro, średnia pensja wynosi 40 000 euro, co jest bardzo zbliżone do minimalnej płacy za porozumienie wynoszącej 32 000 euro rocznie.

Nero QuintanaOn, obecnie z Arkéa Samsic, jest jednym z najlepiej opłacanych kolarzy wśród Pro Teams, zarabiając 1,9 miliona euro rocznie. Zajmuje 19 miejsce na 20 najlepiej zarabiających firm i spółka zamyka się Zdjęcie użytkownika Fernando Gaviria Emirates – Team Emirates z 1,8 mln euro.

torba

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *