Ekonomia / Finanse. – Algoan przybywa do Hiszpanii, aby w ciągu dwóch lat zarządzać 100 milionami euro pożyczek

Madryt, 6 lat (prasa europejska)

Algoan, francuska firma fintech specjalizująca się w decyzjach kredytowych, wybrała Hiszpanię do rozpoczęcia międzynarodowej ekspansji, której celem jest osiągnięcie wolumenu kredytu bliskiego 100 mln euro w ciągu dwóch lat.

Ponadto wśród celów krótkoterminowych na 2021 r. firma planuje wejście na inne rynki europejskie, takie jak Belgia i Portugalia, oraz planuje rozpoczęcie działalności we Włoszech, Niemczech i Polsce przed końcem roku, co wskazano w komunikacie . w poniedziałek.

Firma, która dedykowana jest „otwartej bankowości do podejmowania decyzji kredytowych”, obecnie współpracuje we Francji z takimi podmiotami jak Cofidis, Oney czy Carrefour. W przypadku Hiszpanii zidentyfikowała potencjalny rynek z około 150 firmami działającymi w sektorze kredytowym i BNPL („kup teraz, zapłać później” lub „kup teraz, zapłać później”).

Fintech wyjaśnia, że ​​BNPL to cyfrowa metoda pożyczkowa, która rośnie na rynku europejskim w wyniku wejścia wielu międzynarodowych graczy i integracji tego typu narzędzia z różnymi platformami e-commerce. W rzeczywistości oczekuje się, że tego typu pożyczka osiągnie w Europie wielkość 295 000 milionów euro w ciągu trzech lat.

Ogólnie rzecz biorąc, firma informuje, że wchodzi na hiszpański rynek kredytowy w czasie, gdy trendy zmierzają w kierunku rosnących potrzeb zadłużeniowych firm i osób fizycznych. Podobnie, zaostrzenie dostępu do kredytu bankowego „maluje korzystny scenariusz” dla wejścia do Hiszpanii.

Utworzony w 2018 roku, Algoan to platforma SaaS (Software as a Service), która zapewnia narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji kredytowych. Opracowana przez firmę technologia umożliwia objęcie całego cyklu życia kredytu, od udzielenia kredytu po windykację.

Według najnowszych dostępnych danych ta francuska technologia finansowa obsługuje miesięcznie 20 000 wniosków kredytowych o średniej wartości 180 mln euro. W ciągu trzech lat odnotował 200% wzrost MRR (Miesięczny Przychód Powtarzalny).

Ponadto firma korzysta z danych „Open Banking” i przetwarza je we własnej technologii, aby zapewnić większą płynność, przejrzystość i szybkość całego procesu.

François Gutierrez, asystent Algoan i dyrektor ds. przychodów, zauważył, że niedawno zatwierdzona regulacja płatności PSD2 otworzyła „nowe drzwi” dla pożyczkodawców, „z dużym potencjałem w zakresie obniżonych kosztów przetwarzania i analizy ryzyka. Znacznie lepiej”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *