Eksport zboża Andaluzji potroił się w ciągu pierwszych czterech miesięcy, osiągając rekordowe 144 miliony, a Afryka jest głównym kierunkiem

Eksport zboża Andaluzji potroił się w ciągu pierwszych czterech miesięcy, osiągając rekordowe 144 miliony, a Afryka jest głównym kierunkiem

Przybył do Andaluzji między styczniem a kwietniem 2022 Nowy rekord w eksporcie zbóż, ze sprzedażą za granicą 144 mln euro, co jest historycznym maksimum dla tego okresu, odkąd istniały porównywalne rekordy (1995). Dzięki tej wartości sprzedaż wspólnotowa potroiła się w pierwszym kwartale 2021 r. (+209%) i umacnia swoją pozycję lidera w rankingu eksporterów, z trzema na pięć euro (59%) całkowitej sprzedaży międzynarodowej w Hiszpanii, znacznie wyprzedzając kolejne regiony, region Walencji (9,7%), Katalonia (8,3%) i Afryka jako kraj docelowy stanowią dwa na każde trzy eksportowane euro.

Mistrzami tego nowego rekordu jest 63 eksporterów z branży, o 1,6% więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2021 r., z czego 42 to regularni eksporterzy (ponad 4 lata na eksport), którzy zmonopolizowali 67% całkowitej sprzedaży, w całkowicie skonsolidowany sektor za granicą, gdzie w tej kategorii znalazło się dwóch na trzech eksporterów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *