Ekwador gości Andyjską Radę Ministrów Spraw Zagranicznych – Prensa Latina

Ekwador gości Andyjską Radę Ministrów Spraw Zagranicznych - Prensa Latina

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wskazało, że spotkanie regionalne, które zostało przedłużone z Honorowymi Przedstawicielami Komisji przed Wspólnotą Andyjską, posłuży jako ramy prezentacji Planu Działań na lata 2021-2022 dla Tymczasowej Prezydencji Ekwadoru.

Program zaprezentują szef dyplomacji ekwadorskiej Mauricio Montalvo oraz minister produkcji, handlu zagranicznego, inwestycji i rybołówstwa Julio José Prado. W spotkaniu wezmą udział wiceprezydent i minister spraw zagranicznych Kolumbii Martha Lucia Ramirez oraz sekretarz generalny Wspólnoty Andyjskiej Jorge Pedraza.

W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele Peru Oscar Murrieta i Boliwii Rogelio Maeta oraz osoby odpowiedzialne za handel z tych krajów.

W programie interwencja Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Rafaela Mariano Grossiego, który zajmie się współpracą w sprawach naukowych, jaką podmiot zapewni krajom andyjskim w walce z Fusarium, szkodnikiem szkodliwym dla zdrowia. do roślin bananowych. Ze swojej strony prezes Trybunału Sprawiedliwości Wspólnoty Andyjskiej, Gustavo García Brito, przedstawi status i poglądy tego organu, które tymczasowa prezydencja Ekwadoru zaproponowała wzmocnić instytucjonalnie i finansowo.

Zgodnie z poczynionymi postępami, poszerzona Camre będzie również prowadzić dialog na temat stosunków zewnętrznych Wspólnoty Andyjskiej z innymi blokami i krajami trzecimi, który powinien zakończyć się przyjęciem oświadczenia.

Andyjska Rada Ministrów Spraw Zagranicznych jest organem ustawodawczym i decyzyjnym odpowiedzialnym za formułowanie i realizację polityki zagranicznej członków w sprawach o znaczeniu subregionalnym oraz koordynację prac zewnętrznych instytucji systemu integracji andyjskiej.

pokój / scm / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *