Ekwador i Hiszpania współpracują w celu ochrony orła harfy – Prensa Latina

Ekwador i Hiszpania współpracują w celu ochrony orła harfy - Prensa Latina

Prace są prowadzone przez Ministerstwo Środowiska, Wody i Transformacji Środowiskowej tego południowoamerykańskiego kraju przy wsparciu Ministerstwa Transformacji Środowiska i Wyzwań Demograficznych (Miteco) narodu europejskiego.

Zgodnie ze szczegółami specjaliści umieścili nadajnik satelitarny na ośmiomiesięcznym orle harpii (Harpia harpyja) w Rezerwacie Biologicznym Limoncocha w hrabstwie Sucumbian w celu monitorowania okazu.

Urządzenie podarowała Hiszpania, która zapewniła również zespół specjalistów do pracy na wysokości.

Nadajnik satelitarny wysyła zaktualizowane dane geograficzne o ruchu ptaka, aby poznać ogólne aspekty gatunku, monitorować jego ruchy i odkryć jego lokalizację, aby przewidywać środki ochrony ptaków i wdrażać strategie ochrony.

Zdaniem Víctora García, eksperta z Miteco, to narzędzie jest idealne do śledzenia dużych gatunków poruszających się w koronach drzew, w środowisku dżungli, gdzie zasięg sieci komórkowej jest niewielki, a jedynym sposobem na odbiór danych jest satelita.

Ministerstwo Środowiska, Wody i Przemiany Środowiskowej zidentyfikowało gniazdo, w którym sęp został odkryty we wrześniu 2020 r. i od tego czasu prowadzone są szkolenia, które pozwalają strażnikom parku Limonkosha poszerzyć wiedzę, umiejętności i zdolności do monitorowania tego konkretnego gatunku.

Wspólne działania będą również okazją dla społeczności i przewodników turystycznych w okolicy do pobudzenia lokalnej gospodarki i podniesienia świadomości na temat znaczenia zachowania i ochrony okazów Eagle Hook znalezionych na obszarze chronionym.

RC / SCM

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *