Ekwador: Sonnenholzner, były wiceprezydent, który chce dojść do władzy

Ekwador: Sonnenholzner, były wiceprezydent, który chce dojść do władzy

Keto-. Były wiceprezydent Ekwadoru Otto Sonnenholzner stara się zasiąść na krześle prezydenckim i jest jednym z zakładów na prawicę tego narodu do zdobycia władzy w wyborach w najbliższą niedzielę.

W wieku 40 lat i niemieckiego pochodzenia Sonnenholzner przez 18 miesięcy zajmował drugie miejsce w krajowym zarządzie po Leninie Moreno i wraku statku, gdy setki ludzi umierały na ulicach w wyniku pandemii Covid-19.

Teraz ten ekonomista i magister administracji publicznej z dyplomami Uniwersytetu Harvarda w Stanach Zjednoczonych chce wrócić do Pałacu Carondelet, ale być następcą Guillermo Lasso, czyli najwyższą władzą w kraju.

Wspierany przez koalicję Actuemos, w skład której wchodzą Soma (centroprawica) i Avanza (centrolewica), kandydat ten nie chce przepadać za żadną ideologią, choć analitycy uważają jego plan za kontynuację neoliberalnych propozycji prawicy.

Podobnie jak reszta jego przeciwników obiecuje przywrócenie bezpieczeństwa w kraju w obliczu narastającej przestępczości, handlu narkotykami i przestępczości zorganizowanej.

W tym celu ma plan skoncentrowany na kontrolowaniu więzień, stosowaniu wywiadu do kontrolowania broni, udzielaniu gwarancji urzędnikom wymiaru sprawiedliwości i wspieraniu siły publicznej.

Nalega też na większą kontrolę granic, utworzenie jednostki do walki z wymuszeniami i powiązanie bezpieczeństwa bezpośrednio z inwestycjami zagranicznymi, bo „nikt nie chce stawiać na to, że kraj tonie w morzu łez”.

Znany jest też jako nadawca, rozważa rewitalizację gospodarki poprzez odbudowę infrastruktury publicznej, nie dając pierwszeństwa nowym biznesom, bo mandat rządu ledwo wygaśnie za półtora roku.

A ponieważ sytuacja gospodarcza będzie trudna, powiedział, że konieczne będzie zwiększenie zadłużenia zagranicznego w 2024 r., aby uniknąć dotknięcia rezerw międzynarodowych, które według banku centralnego podwoiły się podczas administrowania lassem i osiągnęły prawie siedem miliardów dolarów .

Sondaże opublikowane do 10 sierpnia, ostatniego terminu publikacji autoryzowanych sondaży i przed zabójstwem kandydata na prezydenta Fernando Villavicencio, dały Sonnenholznerowi pozycję jednego z walczących o drugie miejsce, chcących przejść do drugiej tury.

Pierwsze miejsce zajęła przedstawicielka ruchu Revolución Ciudadana Luisa González, która uzyskała ponad 30 proc. głosów oddanych.

Atak przybrał jednak nieoczekiwany obrót w scenariuszu wyborczym i w tej chwili nic nie jest pewne, chociaż Sonnenholzner twierdzi, że ma liczby na ostatecznym głosowaniu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *