Ekwador zapewni nagrody pracownikom umundurowanym dotkniętym konfliktem zbrojnym

Na mocy dekretu wykonawczego nr 117 Prezydent wskazał, że personel umundurowany, który znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji lub którego członkowie rodziny w przypadku śmierci podczas działań przeciwko przestępczości zorganizowanej będą mogli uzyskać dostęp do tej pomocy.

Premia ekonomiczna, która będzie realizowana jednorazowo i będzie stanowić równowartość wynagrodzenia zasadniczego (460 dolarów), zostanie przyznana przez Ministerstwo ds. Integracji Gospodarczej i Społecznej, zgodnie z określonymi wymogami i procedurami.

Noboa wyjaśniła dzisiaj, w piątek, że stan wyjątkowy obowiązujący w kraju od 8 stycznia ubiegłego roku zostanie przedłużony o dodatkowy miesiąc poza pierwotnie zapowiadany okres, co oznacza, że ​​potrwa do kwietnia.

9 stycznia głowa państwa ogłosiła również istnienie wewnętrznego konfliktu zbrojnego mającego na celu walkę z przestępczością zorganizowaną.

W ten sposób gubernator otworzył drzwi prawne armii i policji, aby mogły wspólnie, wykorzystując wszystkie swoje możliwości, zneutralizować 22 grupy przestępcze sklasyfikowane jako terrorystyczne.

W areszcie przebywa już 9 473 osoby, w tym 241 pod zarzutem terroryzmu, w ramach ponad 118 000 operacji organów ścigania.

Jak wynika z najnowszego oficjalnego raportu na temat środków podjętych na szczeblu krajowym, zginęło tam dwóch funkcjonariuszy policji.

Tymczasem poprzedniego dnia Noboa ratyfikował swoje wsparcie dla pracy funkcjonariuszy organów ścigania, pomimo skarg obywateli i organizacji obywatelskich w sprawie rzekomych łamań praw przez policję i wojsko.

wiersz/śr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *