Ekwadorska Rada Wyborcza przedstawia swoje referencje nowym ustawodawcom – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Proces rozpoczął się dzień wcześniej w prowincji Guayas, kiedy 40 parlamentarzystów, w tym prezydenci i zastępcy posłów, otrzymało dokument upoważniający ich do wykonywania zadań w latach 2021-2025.

Dzień otwarcia poprowadziła przewodnicząca Francuskiej Rady Narodowej Diana Atment. Wiceprezes jednostki Enrique Pita, przewodniczący Regionalnej Rady Wyborczej Guayas Julio Candel i kanclerz Estella Acero.

Atment wskazał w prawie, że nowi urzędnicy zostali wybrani w wyborach parlamentarnych, które odbyły się 7 lutego w procesie partycypacyjnym i pokojowym.

Ze swojej strony niedawno zatwierdzony przedstawiciel Xavier Jurado wskazał, że mimo trwających prób są oni wezwani do obrony interesów prowincji.

Zamora Chinchibi była drugą prowincją w kraju, w której nastąpiło przekazanie, i została zarejestrowana w kalendarzu wyborczym na 2021 rok.

Harmonogram obejmuje cztery dni na ukończenie akredytacji, oprócz parlamentarzystów za granicą i pięciu krajów andyjskich.

Inauguracja nowego Zgromadzenia Narodowego musi nastąpić 14 maja, a jego pierwszej sesji muszą przewodniczyć trzej deputowani krajowi, którzy otrzymali najwięcej głosów: Berina Correa (UNES), Salvador Kishby (Pachakutek) i Wilma Andrade (Lewica Demokratyczna) ).

AGP / SCM

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *