EMA przeciwdziałają prawu antygejowskiemu na Węgrzech

LOS ANGELES (AP) – MTV Europe Music Awards (EMA) odbędzie się 14 listopada na Węgrzech, podała we wtorek sieć, potwierdzając i broniąc miejsca, pomimo niedawnego uchwalenia przepisów. .

Chris McCarthy, prezes i dyrektor generalny MTV Entertainment Group Worldwide, powiedział, że koncert jest okazją do obrony praw obywatelskich gejów i osób transpłciowych na całym świecie w kraju środkowoeuropejskim, który został uchwalony w celu ich ograniczenia.

„Mamy nadzieję, że wykorzystamy to wydarzenie do wzmocnienia naszych głosów i solidarności z naszymi braćmi LGBTQ” – powiedział McCarthy w wywiadzie dla The Associated Press.

McCarthy powiedział, że rządowa cenzura audycji telewizyjnych nie będzie tolerowana.

„Postawiliśmy to dość jasno i zrobiliśmy to od samego początku… nie zezwalamy na opinie redakcyjne, jeśli chodzi o artystów” i treści, które tworzymy, powiedział. Jest to zawsze wymóg bez względu na to, do którego kraju jedziemy”.

Konserwatywna partia rządząca, kierowana przez węgierskiego premiera Viktora Orbana, wprowadziła środek najwyraźniej mający na celu zwalczanie wykorzystywania seksualnego dzieci. Zmiany zabraniają przedstawiania jakiejkolwiek orientacji innej niż płeć przeciwna, a także informacji o zmianie płci, w programach edukacji seksualnej w szkołach lub w filmach i reklamach skierowanych do osób niepełnoletnich poniżej 18 roku życia.

Organizacje praw człowieka zdecydowanie potępiły uchwalony w czerwcu środek, mówiąc, że błędnie łączy on homoseksualistów z pedofilią i ma być narzędziem, które może być wykorzystywane do stygmatyzacji i nękania mieszkańców z powodu ich orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Większość przywódców UE stwierdziła, że ​​jest to sprzeczne z wartościami UE i że dyskryminacja nie powinna być tolerowana w bloku 27 państw.

W 2020 r. węgierscy ustawodawcy uchwalili ustawę zakazującą prawnego uznania obywateli transpłciowych.

MTV, które dwa lata temu zawarło umowę dotyczącą organizacji ceremonii wręczenia nagród w stolicy, Budapeszcie, planowało wystosować obszerną notatkę dla pracowników najwyraźniej w oczekiwaniu na możliwą krytykę jej decyzji.

„Może to być zaskoczeniem dla każdego, kto wie, że w czerwcu tego roku Węgry uchwaliły przepisy anty-LGBTQ+, które zakazują treści telewizyjnych pokazujących homoseksualistów w ciągu dnia i w godzinach największej oglądalności” – powiedział McCarthy, zezwalając na transmisję tylko w nocy. , jak powiedział McCarthy. w notatce.

McCarthy powiedział, że jego natychmiastową i osobistą reakcją na prawo, jako geja, było przeniesienie imprezy do innego kraju. Ale po konsultacjach z MTV i zwolennikami LGBT na całym świecie, w tym na Węgrzech, decyzja była „dla nas bardzo jasna”.

„Musimy iść naprzód, wykorzystując program jako okazję do solidarności ze społecznością LGBTQ+ na Węgrzech i na całym świecie, kontynuując walkę o równość dla wszystkich” – powiedział w notatce.

Aktywne zaangażowanie MTV wiąże się z reakcją niektórych pracowników Netflix na obsługę programu Dave’a Chappelle’a „The Closer”, który zawiera obraźliwe komentarze na temat osób transpłciowych. Netflix odmówił usunięcia programu.

Jako młody gej, który dorastał w stalowym miasteczku w Pensylwanii w latach 90., McCarthy powiedział, że czuł się samotny i odizolowany, dopóki nie zobaczył w telewizji postaci LGBTQ, w tym Pedro Zamory w „The Real World” MTV.

„Zacząłem myśleć:„ To może być w porządku ”- powiedział Associated Press, dodając, że trudno jest wyobrazić sobie młodego mężczyznę pozbawionego tej samej szansy z powodu ograniczeń telewizji węgierskiej.

McCarthy powiedział, że EMA uhonoruje młodych aktywistów LGBTQ nagrodą MTV Generation Change Award, która zostanie wręczona we współpracy z grupą aktywistów All Out, aby rozszerzyć ich globalne kampanie na rzecz równości.

Posuwając się naprzód z EMA na Węgrzech, powiedział, że była to „absolutnie słuszna decyzja”, biorąc pod uwagę „skoordynowany atak” na prawa LGBT i robienie kozłów ofiarnych mniejszości, powiedział Matt Bird, dyrektor generalny All Out.

Taka wizja „karmi społeczności LGBT+ żyjące na Węgrzech bardzo cennym poczuciem międzynarodowej solidarności, które pochodzi z ważnego globalnego wydarzenia medialnego, takiego jak EMA” – powiedział Baird.

W wywiadzie dla Associated Press we wrześniu węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto powiedział, że nowe prawo ma na celu ochronę dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym dzieci i „propagandą homoseksualną”. Zwrócił uwagę, że decyzja Unii Europejskiej o odroczeniu miliardów środków na naprawę gospodarki przyznanych jego krajowi jest uważana za „szantaż”.

MTV EMA zadebiutowały w 1994 roku imprezą poprowadzoną przez Toma Jonesa w Berlinie. Od tego czasu był grany w takich krajach jak Francja, Anglia, Szwecja, Hiszpania, Włochy i Holandia.

Nie ogłoszono gospodarza, nominowanych i zaproszonych artystów na uroczystość. Wydarzenie 2020 prawie odbyło się z powodu pandemii.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *