EO, polski film, zdobywca Nagrody Jury w Cannes w Cineclub Poleiro

EO, polski film, zdobywca Nagrody Jury w Cannes w Cineclub Poleiro

W czwartek 5 listopada w Klubie Kina Bolero pokazany zostanie polski film EO Jerzego Skolimowskiego, zdobywcy Nagrody Jury na festiwalu w Cannes 2022.

Wszystkie występy odbędą się w Goián Hall o godzinie 20:30.

streszczenie:

EO to bardzo niewinny osioł, który odkrywa świat i uważa go za tajemnicę. Spotyka ludzi dobrych i złych, zna radość i smutek. Jego życie się wali, a szczęście zamienia się w katastrofę, a najgorsze chwile w nieoczekiwane szczęście.

Nagroda Jury w Cannes 2022 oraz Najlepszy Film Zagraniczny od New York Critics Circle.

W czwartek 14 grudnia przyszła kolej na nas UtamyBoliwijski film napisany i wyreżyserowany przez Alejandro Loaizę Grisi. Historia przetrwania, która zdobyła Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Sundance 2022

streszczenie:

Na wyżynach Boliwii starsze małżeństwo keczua od wielu lat żyje w monotonii codziennego życia. Podczas niezwykle długiej suszy Virginio i jego żona Sisa stają przed dylematem: albo stawić opór, albo dać się pokonać środowisku i samemu czasowi. Recenzja: Wygląda jak skrzyżowanie minimalistycznego westernu Sergio Leone z serią fotografii Sebastião Salado. Jordan Mintzer: Reporter z Hollywood.

Chiński film zostanie pokazany w czwartek, 11 stycznia Powrót jaskółki Ze scenariuszem i reżyserią Li Ruijun. Zdobyła nagrodę Golden Spike Award na Seminci w Valladolid w 2022 roku.

streszczenie:

Wiejski dramat o pokorze. Prosta Ma i nieśmiały Cao, wypędzeni z rodzin, zmuszeni są do zawarcia małżeństwa. Aby przetrwać, zbierają siły budując dom. Pośród przeciwności losu tworzą ze sobą więź, która pozwala im się rozwijać.

Premia członkowska za cztery filmy wynosi 10 euro

Klub Kina Bolero wspierają Ministerstwo Kultury Rady Tomino oraz Federacja Klubów Kinowych Galicji.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *