Erozja turystyki na Kubie rozpoczęła się na długo przed pandemią

Erozja turystyki na Kubie rozpoczęła się na długo przed pandemią

Katastrofa turystyczna na Kubie trwa już sześć lat i obecnie w tym sektorze nie ma realnej poprawy Jak ogłosiły władze wyspy, poinformował w poniedziałek ekonomista Pedro Monreal.

„Rozdział Turystyka Rocznika Statystycznego Kuby 2022 dostarcza informacji, które pozwalają oszacować dwa procesy: a) Nie ma „ożywienia” turystyki po pandemii W odniesieniu do poprzedniego poziomu oraz b) Erozja turystyki rozpoczęła się w 2017 roku, na długo przed pandemią„Monreal powiedział w Temat w sieci społecznościowej.

„Liczba turystów z Kanady – głównego źródła odwiedzających Kubę – spadła o 13,9% do 2019 r. w porównaniu z rekordowym poziomem w 2015 r., co oznacza utratę nieco ponad 180 000 turystów w ciągu czterech lat” – stwierdził analityk. Dodał to W 2022 r. Kuba przyjęła mniej niż połowę (47,5%) Kanadyjczyków, którzy przybyli w 2019 r.

Według danych uzyskanych przez Montreal, Turystyka z pięciu głównych europejskich krajów emitujących emisję gazów cieplarnianych odnotowała spadek o 29,1% w ciągu dwóch lat poprzedzających pandemię (między 2017 r. a 2019 r.) przy spadku liczby odwiedzających o około 307 000 w ciągu tych dwóch lat

Zostało to zaprezentowane w: A Natomiast liczba odwiedzających ze społeczności kubańskiej (drugie tradycyjne źródło) wzrosła o około 60% w latach 2015–2019.. W ubiegłym roku gminę odwiedziło o prawie 234 000 gości więcej niż w roku 2015.

„Największy przed pandemią wzrost – z dużym marginesem – odnotowano w liczbie gości przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych, przy wzroście o 206% w latach 2015–2019, choć w ostatnim roku tego okresu odnotowano prawie 499 tys. gości – zauważyła liczba, która jest niższa od rekordowej liczby 638 000 w 2018 r.

„Jeśli za podstawę przyjąć poziom odwiedzających w 2022 r., „Ożywienie”, aby w 2019 r. osiągnąć poziom sprzed pandemii, musiałoby być bardzo wysokie w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, wysokie w przypadku Rosji i Europy, umiarkowanie wysokie w przypadku Kanady i stosunkowo mniej złożone dla społeczeństwa kubańskiego.„, pomyślał Monreal.

Wraz z przybyciem w sierpniu zeszłego roku 177 306 pasażerów międzynarodowych Kuba osiągnęła 1 666 592 turystów, według Opublikowane dane Według Krajowego Biura Statystyki i Informacji liczba ta oznacza niespełnienie narzuconego przez reżim celu na koniec 2023 roku.

Wobec braku nowych oczekiwań ze strony rządu. Monreal oszacowało, że w 2023 r. „osiągnięty zostanie rozczarowujący poziom od 2 310 000 do 2 810 000 turystów”.

W niedawnym artykule w gazecie DIARIO DE CUBA ekonomista Emilio Morales przewidział, że „przy odrobinie szczęścia uda im się osiągnąć liczbę 2 400 000 milionów, czyli liczbę podobną do tej, którą osiągnięto w 2009 roku 14 lat temu”.

Morales zwrócił uwagę, że wiele linii lotniczych ograniczyło liczbę lotów na wyspę ze względu na zauważalny spadek popytu, a inne firmy wycofały się z rynku, ponieważ proces ten daje Ogromne straty finansowe.

„Kryzys wewnętrzny został znacznie zaostrzony przez niedobory żywności i leków oraz spiralę inflacyjną, w którą wpadła gospodarka kraju i która postawiła ponad 70% populacji w ubóstwie, co skutkuje rosnącą liczbą ludności”. Na ulicach Kuby wzrasta przestępczośćS. To spowodowało, że wiele dużych krajów wysyłało turystów na Kubę Travel ostrzega swoich obywateli o niedoborach żywności i lekówOprócz braku bezpieczeństwa wśród obywateli oraz wzrostu wskaźników przestępczości i napaści na ulicach wyspy.”

Kubański przemysł turystyczny W 2023 r. siedem z dziesięciu pokoi pozostało wolnych. Tymczasem główni konkurenci z Karaibów, tacy jak Dominikana, Cancun i Meksykańska Riwiera Majów, a także Portoryko, Bahamy i Jamajka, w dalszym ciągu biją rekordy w zakresie przyjazdów turystów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *