Wskazuje na to najnowsze badanie globalnego postrzegania ryzyka przeprowadzone przez Światowe Forum Ekonomiczne „Niepowodzenie działań na rzecz klimatu” to jedno z głównych zagrożeń stojących przed ludzkością w perspektywie średnio- i długoterminowej. Inne zagrożenia zidentyfikowane z najwyższym prawdopodobieństwem wystąpienia w ciągu najbliższych 10 lat to ekstremalne warunki pogodowe, szkody w środowisku ludzkim i utrata różnorodności biologicznej. Innymi słowy, cztery z pięciu największych zagrożeń są związane z „E” standardów ESG.
W tym scenariuszu analitycy Papiery wartościowe Bank of America Wskazują na to Zmiana klimatu może kosztować Stany Zjednoczone od 54 do 69 bilionów dolarów do roku 2100, podkreślając potrzebę Ocena emisji na podstawie zużycia.
Hiszpania jest wyjątkowa pod względem dobrej ochrony bioróżnorodności
Według jego obliczeń, Ameryka Północna na rynkach rozwiniętych i Arabia Saudyjska na rynkach wschodzących mają najwyższe emisje na mieszkańca. „Średnio emisje per capita na rynkach rozwiniętych spadły o 1,50 do 1,75 mln ton w latach 2010-2018, ale nieznacznie wzrosły na rynkach wschodzących. Spadek na rynkach rozwiniętych został jednak częściowo zrekompensowany zwiększonym importem z rynków wschodzących, które bardziej emisyjna mieszanka” – wyjaśniali byli dyrektorzy.
dla tej części, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Hiszpania jako pierwsze chronią bioróżnorodność Wśród rynków rozwiniętych, twierdzą eksperci, podczas gdy Polska, Brazylia i Meksyk na czele rankingu krajów wschodzących الدول. Natomiast Chiny i Turcja znajdują się na dole tabeli.
Związek między ryzykiem związanym z suwerennością a różnorodnością biologiczną
Wśród wniosków z jego badania BofA podkreśla obecność akt Związek między premią z tytułu ryzyka państwowego a emisjami na mieszkańca. Kraje rozwinięte, które poprawiły swoją produkcję i konsumpcję poprzez zmniejszenie emisji, mają średnio niższe premie z tytułu ryzyka państwowego i odwrotnie.
Podobnie twierdzą, że „kraje wschodzące, które zajmują dobre miejsce w rankingach bioróżnorodności, mają przeciętnie niższą częstość występowania ryzyka związanego z suwerennością”, dodają.
ESG: Wartość dodana czy tylko narzędzie marketingowe?
Zagłębianie się w polityki zgodne ze standardami ESG oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu, analitycy Allianz J Zastanawiają się, czy to wartość dodana, czy tylko narzędzie promocyjne.
Aby odpowiedzieć na to pytanie przytaczają m.in. badanie przeprowadzone przez Gunnara Freddy’ego, Timo Boscha i Alexandra Bassena w 2015 roku, w którym stwierdzono, że średnio Wyniki firm podlegających standardom ESG poprawiają się z biegiem czasu. „Tylko 10% firm zaobserwowało negatywny związek między praktykami ESG a zwrotem z inwestycji; od Allianz zauważyło, że w pozostałych 90% przypadków wpływ był pozytywny. Dlatego doszli do wniosku, że „inwestycja zgodna ze standardami ESG nie powinno być postrzegane jako narzędzie marketingowe, powinno być postrzegane jako: Oprócz opłacalności ekonomicznej i finansowej„.
Świat możliwości
Wreszcie analitycy poświęcenie podkreślać Szanse wynikające z przejścia na gospodarkę niskoemisyjną, zwłaszcza w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej („Usługi”). Z drugiej strony Firmy energetyczne stoją w obliczu największych zagrożeń Wyjaśniają również, że paliwa kopalne tracą na znaczeniu”.
Sektor przemysłowy W oczach tych menedżerów jest on przedstawiany jako region z najbardziej obiecującymi perspektywami związanymi z transformacją energetyczną, ale na poziomie wyższe ryzyko. „Ten sektor powinien skorzystać na rosnącym popycie na produkty, od urządzeń wykorzystujących energię odnawialną i punktów ładowania pojazdów elektrycznych po maszyny do elektryfikacji kolei i elektrolizery wodoru”.
Podobnie odnoszą się do innych obszarów, takich jak: Leśnictwo i budownictwo, która korzysta z rosnącego zainteresowania alternatywami dla tworzyw drewnopochodnych.
Ostrzegają jednak, że wiele firm przemysłowych stoi w obliczu zagrożeń związanych z regulacjami, zakłóceniami łańcucha dostaw i tradycyjnym biznesem. To samo dzieje się z materiałami, takimi jak stal i cement, które są kluczowe dla transformacji, ale które po drodze muszą zostać poddane dekarbonizacji, co jest bardzo kosztowne”.
związane z Technologia informacyjnaEksperci ci twierdzą, że są „w środku stawki, ale pojawiają się tam również możliwości: program będzie jeszcze ważniejszy dla zarządzania energią odnawialną i siecią akumulatorów, podczas gdy ogólnie dekarbonizacja będzie wymagać mnóstwa nowych zastosowań”.
z ich strony , Konsumenckie firmy uznaniowe Oferują, ich zdaniem, mniej możliwości. „Z powodu pandemii duża część branży nadal znajduje się w „trybie przetrwania” i często mają mniej powodów, by myśleć o dekarbonizacji. Linie wycieczkowe i linie lotnicze Jasne wyjątki. Koncentrują się również na utrzymaniu się na powierzchni w obliczu ograniczeń podróży wprowadzonych przez Covid-19, ale nie mogą ignorować transmisji, ponieważ są dużymi kierowcami.
„Linie lotnicze nie mogą jeszcze składać obietnic neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ potrzebują przełomu technologicznego w zakresie paliw alternatywnych, aby się tam dostać. Wodór i akumulatory mogą umożliwić loty krajowe, ale loty długodystansowe mogą wymagać odszkodowania” – przekonuje Fidelity.
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”