Eskalacja przemocy w Kazachstanie, gdy prezydent nakazuje „strzelać, by zabić” protestujących

Eskalacja przemocy w Kazachstanie, gdy prezydent nakazuje „strzelać, by zabić” protestujących

2 stycznia zeszłego roku rozpoczął w Kazachstan seria protesty Ze względu na wysokie ceny drażliwy Według raportu EFE, LPG (gaz płynny), który wielu Kazachów dostosowało swoje samochody do cięcia kosztów.

Demonstracje rozprzestrzeniły się po całym kraju i nie były autoryzowane przez rząd Kazachstanu Zostały brutalnie stłumione przez wojsko, zabijając 26 osób i aresztując do 3000 osób.

Prezydent Kazachstanu Kassym Yumart Tokayev, podczas przemówienia do narodu, że wydał wyraźny rozkaz „Strzelaj, by zabić” Bez ostrzeżenia przed protestującymi, którzy w ostatnich dniach wywołali poważne zamieszki, nazwał ich „bandytami”, jeśli okazywali opór władzom.

„Dałem rozkaz policji i armia Strzelać, by zabić bez ostrzeżenia”, Prezydent ostrzegał, że Nie będzie negocjował „z uzbrojonymi i wyposażonymi bandytami, lokalnymi i zagranicznymi”.

To piąty dzień protestów i Siły zbrojne Kazachstanu pochłonęły życie 26 osób W operacji „antyterrorystycznej” mającej miejsce w mieście Ałmaty przeciwko demonstracjom. Rząd Kazachstanu podaje, że liczba aresztowań dochodzi do 3 tys.

Ta sytuacja skłoniła Tokajewa do zwrócenia się o pomoc do Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OTSC)i Blok wojskowy w regionie postsowieckim składający się z sześciu krajów i kierowany przez Rosję. Szacuje się, że będzie do 3000 żołnierzy.

Prezydent stwierdził, że Porządek konstytucyjny W zasadzie został odrestaurowany We wszystkich regionach kraju władze lokalne kontrolują sytuację”. Ale będą kontynuować swoją „działalność antyterrorystyczną”, dopóki nie zostaną osiągnięte „Całkowite zniszczenie aktywiści.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *