ESL i Intel przedłużają umowę sponsorską i zainwestują 100 milionów dolarów w esport

ESL i Intel przedłużają umowę sponsorską i zainwestują 100 milionów dolarów w esport

Electronic Sports Association (ESL), największy na świecie menadżer zawodów e-sportowych, przedłużył umowę sponsorską z gigantem technologicznym Intel.. Trzyletnia umowa rozpoczyna się w 2022 roku i przewiduje wspólną inwestycję o wartości ponad 100 milionów dolarów W e-sporcie do 2025 roku. Umowa obejmie również Dreamhack.

Jest to najstarsza umowa w branży e-sportowej, ponieważ Intel zaczął sponsorować ESL w Niemczech w 2006 roku. Wcześniej, Intel płaci 20 milionów dolarów rocznie jako sponsor, W zależności Biznes sportowyUmowa obejmowała również inwestycję w wysokości stu milionów. Przyszłe inwestycje będą koncentrować się na innowacjach i ulepszeniach produktów, a także na rozpowszechnianiu e-sportu na całym świecie.

ESL, należąca do MTG International Digital Entertainment Group, jest jedną z największych firm e-sportowych na świecie, z licznymi zawodami online, takimi jak Intel Extreme Masters, ESL One czy ESL National Championship. Firma ma biura w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, Francji, Polsce, Hiszpanii, Chinach oraz partnerów w innych krajach i ma dostęp do wszystkich treści. ESL jest także właścicielem Dreamhacka.

W Hiszpanii , ESL obejmie dwadzieścia wydarzeń w 2021 roku Ponadto planuje fizycznie mieć jeszcze dwa od sierpnia, kiedy firma spodziewa się złagodzić środki przeciwko pandemii.

ESL odpowiada za organizację łącznie dziesięciu wydarzeń, podczas gdy druga połowa prowadzi produkcję w języku hiszpańskim. W 2020 roku dyrektor turnieju odnotował 115% wzrost liczby fanów z powodu pandemii i 60% wzrost liczby godzin treści cyfrowych.

W Hiszpanii ESL przeszedł przez różne etapy, od przyznania franczyzy do bycia obecnie spółką zależną, w pewnym okresie wspólny projekt Obok matrycy. Nastąpiło to jednak w 2015 roku, kiedy MTG kupiło 74% organizacji. Początki na tym rynku sięgają 2004 roku, kiedy Sebastian Rado i José Cabrera stworzyli elektroniczne poczucie e-sportu, które jest źródłem pochodzenia angielskiego jako drugiego języka w Hiszpanii.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *