Ethiopian Airlines wznawia loty do miasta w północnej Etiopii

Addis Abeba, 28 grudnia (Prensa Latina) Dzisiaj Ethiopian Airlines wznawia regularne loty ze stolicy do Mekelle, głównego miasta Tigray, stanu w północnej Etiopii.

Operacje na tej trasie rozpoczną się od wylotu w środę o 12:00 czasu lokalnego, przylotu o 13:25, wymagana komunikacja z liniami lotniczymi.

Mesfin Tasso, dyrektor wykonawczy państwowej firmy, powiedział na konferencji prasowej, że ponowne uruchomienie przyczyni się do porozumienia pokojowego między rządem a TPLF, ponieważ poprawi komunikację i zaufanie między obywatelami.

Podkreślił, że przyniesie to korzyści społeczne i gospodarcze, i zapowiedział, że „liczba codziennych przejazdów będzie sukcesywnie wzrastać”.

Upierał się, że pozwoliłoby to rodzinom na łączenie się, a także ułatwiłoby transport bardzo niezbędnych towarów, takich jak lekarstwa, żywność i wiele innych artykułów pierwszej potrzeby.

Jednym z punktów umowy z Frontem, podpisanej 2 listopada w Pretorii w RPA, jest zagwarantowanie dostępu do Tigray w celu ułatwienia łączenia rodzin i pomocy humanitarnej.

Pod koniec ubiegłego miesiąca firma informowała, że ​​przygotowuje się do przywrócenia lotów zawieszonych po wojnie między rządem a TPLF (ang. TPLF), która rozpoczęła się w listopadzie 2020 r.

Następnie zauważył, że „przed konfliktem zbrojnym odbywało się kilka codziennych lotów do tego obszaru”, ale nie określił, kiedy zostaną wznowione, ani godzin i dat odlotów.

Dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​lotniska w Mekelle i Shire są już w stanie przyjmować pasażerów na stałe.

Wiersz / Raj

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.