Etiopia wznawia powracających migrantów z Arabii Saudyjskiej

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Addis Abeba, 27 października (Princea Latina) Za około dwa tygodnie Etiopia wznowi repatriację migrantów żyjących w tragicznych warunkach w Arabii Saudyjskiej, jak wynika z opublikowanego dziś komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak wynika z zawiadomienia, komisja złożona z przedstawicieli 16 instytucji wznowiła starania o zapewnienie legalnego, uporządkowanego i bezpiecznego powrotu obywateli po czasowym zawieszeniu pracy.

Dodaje, że jednym z jego zadań jest odwiedzanie schronisk utworzonych w celu wsparcia procesu powrotów, gdzie oceniał świadczenie podstawowych usług, oprócz możliwości szkolenia i pracy, do których mają dostęp powracający.

Do tej pory, w ramach działań mających na celu ochronę migrantów, ponad 71 000 Etiopczyków powróciło do swojego kraju, z których większość jest bezrobotna, w nielegalnych warunkach lub przetrzymywana w tym kraju arabskim, według ministerstwa.

Po kilkutygodniowej przerwie proces repatriacji rozpoczął się 30 marca, po konsultacjach między przedstawicielami obu krajów zidentyfikowanych w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, wszystkich logistycznych i legislacyjnych szczegółów operacji.

Oprócz ponownego łączenia osób powracających z ich rodzinami, władze, we współpracy z różnymi organizacjami, dążą do ich reintegracji i rehabilitacji proporcjonalnie do ich umiejętności i cech.

Według oficjalnych raportów około 750 000 Etiopczyków mieszka w Arabii Saudyjskiej, z których 300 000 ma status prawny, a 450 000 innych nie ma dokumentów lub jest w opłakanych warunkach z różnych okoliczności.

Rob / Raj

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *