euronews dzisiaj | Biuletyn informacyjny na piątek 22.10.2021 r.

Szczyt UE zakończył się w piątek, pozostawiając pytania i kryzys dyplomatyczny z Polską w zawieszeniu. Państwa członkowskie wybrały dialog z Polską jako wyjście z konfliktu prawnego wynikającego z zakwestionowania fundacji klubu społecznego.

27, którzy spotkali się na dwa dni w Brukseli, uzgodnili w piątek swoje stanowiska w sprawie nadchodzących wydarzeń międzynarodowych, takich jak Szczyt Klimatyczny ONZ COP26, i uzgodnili koordynację w celu ułatwienia swobodnego przemieszczania się i podróżowania do i z Unii Europejskiej przed opracował kampanie szczepień przeciwko COVID-19.

Wyniki były również chłodne, jeśli chodzi o migrację i sposób radzenia sobie z kryzysem energetycznym przed zimą. Szefowie państw i rządów odeszli od scenariusza nadzwyczajnej i pilnej reakcji, o którą prosiła Hiszpania, pomimo swojego zobowiązania do głębokiego przemyślenia, jak obniżyć ceny energii.

Może to być też ostatni szczyt Angeli Merkel po 16 latach urzędowania. Liderzy okazywali podziw i szacunek dla ustępującej kanclerz Niemiec.

W tym wydaniu euronews dzisiaj Przedstawiamy Wam specjalny artykuł o karierze Merkel, z jej światłami i cieniami. Przywództwo, według słów premiera Luksemburga, pozostawi ogromną lukę w Europie i na świecie.

więcej informacji:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) donosi, że podczas pandemii zmarło 115 000 pracowników służby zdrowia, dlatego organizacja zwraca się do rządów o zaprzestanie szczepień przeciwko wybuchom epidemii tych pracowników, aby mogli nadal ratować życie bez narażania ich.

Ameryka Łacińska

Na Kubie ruchy prodemokratyczne wciąż wzywają do protestów pomimo ostrzeżeń z biura prokuratora generalnego. Społeczność Archipelagu domaga się uwolnienia więźniów politycznych i opowiada się za pokojowym rozwiązywaniem sporów z rządem. Protest zaplanowano na 15 listopada.

W Salwadorze Najib Bukele przestał być „dyktatorem”, by stać się „cesarzem” kraju Ameryki Środkowej. Kontrowersyjny prezydent z własnym poczuciem humoru ponownie wywołał kontrowersje na portalach społecznościowych.

więcej informacji:

Czarny czwartek, Alec Baldwin

Wreszcie w Stanach Zjednoczonych aktor Alec Baldwin przypadkowo zabił swojego autora zdjęć, 42-letnią Helenę Hutchins, pustym pistoletem – który był naładowany –; podczas kręcenia swojego filmu Rdza. Zdjęcia uderzyły także w reżysera filmu, 48-letniego Joela Sousę, który został przewieziony na oddział intensywnej terapii w Christos Saint Vincent Medical Center w pobliżu Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych.

Poza sprawą Baldwina, najsłynniejszą sprawą jest sprawa Brandona Lee, amerykańskiego modela, aktora sztuk walki i syna Lindy Emery i słynnego artysty sztuk walki Bruce’a Lee, który zmarł 31 marca 1993 roku w wieku 28 lat. , podczas kręcenia filmu „Quervo”, po otrzymaniu pocisku 11mm zamiast pustego naboju.

Do wypadku doszło z powodu niewłaściwego obchodzenia się z prawdziwymi nabojami używanymi do strzelania z powodu braku budżetu.

więcej informacji:

Dziękujemy za dołączenie do nas w tej transmisji. Zapraszamy do śledzenia nas na naszych portalach społecznościowych Serwis społecznościowy FacebookI Świergot I przez nasze kanały youtube I TIK Tok.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *