Europa jest liderem na światowym rynku bezzałogowych wojskowych pojazdów naziemnych

Hiszpania jest jednym z sześciu najważniejszych krajów planowanych pod kątem UGV

Pojazd UGV. Zdjęcie: Army

12.04.2021 | Amsterdam

Infodefensa.com

Zakłócenie bezzałogowych pojazdów naziemnych na polu bitwy wymaga związanego z tym wzrostu działalności przemysłowej, która je rozwija. Prognozy na najbliższe dziesięć lat, po 2020 roku zauważalne wystąpienie Covid-19, Czy to rynek UGVPonieważ systemy te są w skrócie znane w języku angielskim, średnia roczna wzrosła o 4,29% do 2031 roku.

W sumie od tego roku do 2031 roku globalna działalność UGV osiągnie łączną wartość 10700 milionów dolarów, zgodnie z szacunkami zawartymi w raporcie. Globalny rynek bezzałogowych pojazdów lądowych dla wojska 2031, Opublikowane w marcu przez holenderskiego specjalistę ds. Analizy rynku Raporty ASD. W pracy podkreślono przewidywany popyt na pojazdy wojskowe UGV „w regionach Ameryki Północnej i Europy, zwłaszcza w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Rosja, Francja, Hiszpania, Polska i Wielka Brytania”. Zgodnie z tymi szacunkami „region europejski będzie największym regionem na świecie, wykazując stałą stopę wzrostu w okresie objętym prognozą, ze złożoną roczną stopą wzrostu [tasa de crecimiento anual compuesto] 4,76%. ”

Prawie połowa dochodów będzie pochodziła ze starego kontynentu

123-stronicowy raport szacuje, że stary kontynent będzie liderem na światowym rynku pojazdów wojskowych UGV z „46,5% udziałem w przychodach”, a za nim będzie Ameryka Północna i region Azji i Pacyfiku.

Autorzy tego badania doszli do wniosku, że pojazdy UGV „okazały się niezwykle przydatne podczas misji pokojowych i trwającej globalnej wojny z terroryzmem i znajdują zastosowanie w misjach wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych” (ISR) I funkcje bojowe ”.

Źródło dodaje, że ulepszone możliwości tych pojazdów w obszarach takich jak ich wytrzymałość, przetwarzanie danych i komunikacja zwiększyły wykorzystanie UGV w funkcjach obronnych i wywiadowczych.

Hiszpański program Scorpio

Oczekuje się, że pojazdy bojowe UGV staną się największym segmentem rynku dla tych pojazdów wojskowych w ciągu następnej dekady. Wśród opracowywanych już programów bojowych UGV znajdują się amerykański lekki i średni automatyczny pojazd bojowy oraz Wyroki UGV Ukraina, kompleks Pracuj jako kapitan UGV Z Rosji, gdzie projekty lubią Znak UGV, The Nakhlebnik UGV I Soratnik UGV, Między innymi. W Hiszpanii Ministerstwo Obrony właśnie uruchomiło swój program Skorpion, Który ma na celu ocenę i przetestowanie modeli pojazdów UGV opracowanych przez przemysł hiszpański.

Ten segment bezzałogowych wozów bojowych stanowił w szacunkach okresu prognozy 42,3% całego rynku. Ta szacunkowa wielkość wynika głównie z dążenia do programów zakupowych w krajach takich jak między innymi Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Turcja, Włochy i Ukraina. Oczekuje się, że w ciągu dekady dominującym rynkiem dla tych pojazdów bojowych UGV będzie również region Azji i Pacyfiku, a następnie Ameryka Północna i Europa, które stanowią drugi i trzeci co do wielkości rynek w tym segmencie.

© Informacje i rozwiązania projektowe, SL Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten artykuł nie może być kopiowany ani reprodukowany na żadnym innym nośniku bez zgody wydawcy. Publiczne powielanie tego artykułu w całości lub w części w jakikolwiek sposób bez wyraźnej pisemnej zgody wydawcy jest zabronione.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *