Europecore, europejski urok lata tworzy modę

Europecore, europejski urok lata tworzy modę

To było marzenie Josephine March. Impuls, który pomógł jej znieść nieuprzejmość ciotki podczas popołudnia, które spędziła w domu, czytając na głos. Spędź lato zwiedzając Europę Była to wówczas największa aspiracja inteligencji i przywilej arystokracji. On Świetna wycieczka został wezwany. Tradycja bardzo zakorzeniona wśród klas wyższych od XVII wieku, taka jak rok szabatowy, który jest obecnie wybierany w niektórych krajach Europy Północnej i Środkowej przed rozpoczęciem studiów uniwersyteckich. W tym zjawisku eksperci upatrują genezy turystyki masowej, a także niektórych późniejszych inicjatyw, jak np Interrail Nawet stypendium Erasmusa. Obecna fascynacja europejskim latem, która przetacza się przez Tiktok, wywodzi się również z tej trasy przez wspaniałe miejsca kulturalne. dziecko „Europecore”, czyli nurt estetyczny, który uważa, że ​​ubieranie się jak Hiszpanki, Włoszki czy Francuzki jest mainstreamowe Nawet jeśli jest to dla wyżej wymienionych – hiszpańskiego, francuskiego czy włoskiego – nie ma czegoś takiego.

Zobacz więcej

Bo jak mają się ubierać Włoszki? Czy wszystkie śródziemnomorskie kobiety noszą to samo? Dla Europejczyków jest to niejasna koncepcja, która żywi się oczywiście stereotypami jako jedynym możliwym sposobem sprowadzenia tak szerokiej i zróżnicowanej mapy do tak jednorodnego obrazu. Nie przeszkadza to jednak, aby powstały obraz mentalny był dokładny i sugestywny.

Dziewczyna w okularach przeciwsłonecznych i szaliku zawiązanym na włosach w kształcie trójkąta zamyka oczy przed słońcem na jednym z zielonych metalowych krzeseł w Jardin des Tuilleries w Paryżu. Obok niej na podłodze leży jej gondola lub koszyk Birkin. Inny uśmiecha się nad talerzem z makaronem na kraciastym obrusie na werandzie Zatybrze. On niesie Promienny biały gorset, który przeciwstawia się ketchupowi.

Zwiewne sukienki z targiem kwiatowym w tle, espadryle spacerujące po kamienistych zboczach odległej greckiej wyspy… To tylko niektóre ze zdjęć, które pomogły ją ukształtować. Poetycka pocztówka, która wyznacza styl Europecore.

W tym kontekście szyfonowe komplety z koncepcyjnymi nadrukami nazywane są teraz „kolekcją europejską”, a stroje, które ją zastępują Góra od bikini to „hiszpański strój letni”. Przynajmniej na Tiktok, gdzie Europajak reszta – KorataI Odnalazła swoje naturalne środki wyrazu, choć ta słabość bierze się z wynalezienia portali społecznościowych.

Ta europejska fascynacja, której Emily doświadcza w ParyżuNiosąc w nim córkę prezydenta (Mandy Moore). Wolności życzę Uciec do Europy, do Liv Tyler do Toskanii śladami matki Skradzione pięknoDickie i Marge (Jude Law i Gwyneth Paltrow w Talent pana Ripleya) Wynajmowanie chłopcom tej samej włoskiej willi każdego lata Eurotrip Symulowanie stereotypów całego kontynentu jest tym samym, co wizerunki Grace Kelly w grupie Złapać złodzieja Doprowadziło to do tego, że ona i Lauren Bacall importowały espadryle ze Stanów Zjednoczonych.

Sięga ona właśnie do drogi wtajemniczenia, którą Richard Lascelles zalecił wszystkim młodym mężczyznom w 1670 roku jako pierwszy i konieczny krok do poznania świata przed poddaniem się obowiązkom dorosłego życia. Zarezerwowane tylko dla pierwszej burżuazji Wielkie wycieczki Zaczęli w Wielkiej Brytanii, później z USA, z obowiązkowymi przystankami w Paryżu, Florencji czy Wenecji. Tym samym pierwszy turyści (turyści) podróżujący przez wiele miesięcy w towarzystwie członka rodziny lub opiekuna, takiego jak Laurie in Małe kobietki Albo sama Amy March, która spełnia marzenie Joe w powieści Louisy May Alcott.

Laurent VU Press / SIPA / Cordon

Procesja Jacquemusa „Le Chauxeau” w Wersalu. Francja czerwiec 2023/03VULAURENT_2023MWVU_12413/Źródło: Laurent VU/SIPA/2306262301

Niedawny pokaz mody Jacquemusa, który odbył się w Wersalu z pokazem elementów wizualnych emanujących z idei wolności, seksualności i absurdu, odwoływał się właśnie do tej atrakcji, która jest po drugiej stronie Atlantyku dla wszystkiego, co związane z Europą .. Kraje europejskie mają. Z łodzi zacumowanych w lagunie goście zastanawiali się – z takim samym sentymentem jak bohaterka Lily Collins z serialu Netflixa „Francuzki mówią o niewierności” – jak to się stało, że gorsety, halki i koszule nocne przestały być bielizną Marie Antoinette, by wstąpić do codziennego stroju jako Bella Hadid zrozumiałem ich.

© Netflix / dzięki uprzejmości Everett Collection / Cordon Press

Lily Collins pozuje jako francuska modelka w filmie Amelie w Paryżu. (Sezon 1, odcinek 103, wyemitowany 2 października 2020 r.). Zdjęcie: © Netflix / Dzięki uprzejmości Everett Collection

Francja, Włochy, Hiszpania i, w stosownych przypadkach, Portugalia lub Grecja. On Świetna wycieczka Zastosowana w modzie zatrzymuje się w tych samych przestrzeniach publicznych. Chociaż ten sam kontynent obejmuje inne odmienne krajobrazy, takie jak Polska czy kraje wysokości Szkoci, kierunek Europecore W swoim stereotypowym spojrzeniu wyklucza między innymi brytyjski styl, z którym jest najbardziej kojarzony Cottagecore Lub to, co nazywa się estetyką Skandynawska dziewczyna Kojarzy się z nordyckim designem. W taki sam sposób, jak w przypadku pliku Pomidorowe dziewczyny Aspirują do ubierania się jak Włosi, w rzeczywistości mają na myśli „łacinę” lub „śródziemnomorską”.

zdecydowanie, Europecore To Kim Kardashian w starej rzymskiej koszuli lub Sofia Richie w stroju Chanel w dniach poprzedzających jej ślub na Lazurowym Wybrzeżu. Zestaw zawiera również białą bawełnianą bieliznę z bluzką z efektem gorsetu, pasującą chłopską spódnicą, naszyjnikami z krewetkami i kolczykami w kształcie pieprzu. Są to espadryle na koturnie i wiklinowe koszyczki. Spinki do włosów i kosze plażowe. To pomysł, że Tiktok sprawił, że były to nasze wakacje i to nie my postąpilibyśmy wbrew algorytmowi.

Jak się ubierać zgodnie z trendami Europecore: Pakiet startowy →

  • Biała sukienka z efektem gorsetu:
Dzięki uprzejmości House of BC

Sukienka Carmen, House of BC.

  • Spodnie w paski:
Dzięki uprzejmości La Veste

Spodnie typu parasolka od La Veste.

  • Naszyjnik ze skorupiaków lub bakłażan:
Dzięki uprzejmości Geruli

Julisowy naszyjnik Jiruli.

Dzięki uprzejmości Romualdy

Kapelusz typu Bucket z nadrukiem Romualda.

Dzięki uprzejmości Moore Swimwear

Brązowe bikini Moore.

Dzięki uprzejmości Mint & Rose

Sardyńskie espadryle Mint & Rose.

Zapisz się tutaj Do naszego newslettera, aby otrzymywać wszystkie nowości z uroku.

To Cię interesuje:

Urodzinowa sukienka Pauli Echevarríi jest (także) dla narzeczonych w Converse

Glamhity: buty Hangisi, Manolo Blahnik

Top 12 trendów w modzie na jesień-zimę 2023-2024

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *