Europejski kalendarz mediów prasowych na 30 lipca (i 1)

Madryt, 28 lat (prasa europejska)

Tematy składające się na agendę wydarzeń i informacji zaplanowanych na piątek 30 lipca przez EUROPA PRESS pogrupowane są w sekcje: wiadomości polityczne, autonomia, gospodarka pracy, turystyka, kultura, społeczeństwo i efemerydy:

wiadomości polityczne

– 09.10: Wywiad z rzecznikiem Partii Ludowej i burmistrzem Madrytu José Luis Martinez Almeida w programie „Herrera en COPE” w sieci COPE.

11:00: W Salamance rozpoczęcie sesji roboczej Konferencji Przewodniczących. Wcześniej o godz. 09:30 król Filip VI i szef rządu Pedro Sanchez przyjęli władze, a o godz. 10.15 miał spotkanie z regionalnymi wodzami w klasztorze San Esteban. O 10.50 krótkie wypowiedzi Pedro Sáncheza z prezydentem Kastylii i Leónem Alfonsem Fernándezem Manueco. W klasztorze San Esteban.

11:15: Minister Spraw Zagranicznych, Unii Europejskiej i Współpracy José Manuel Albarís spotkał się z Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Turystyki Zurabem Pololikashvili.

– 11:30: W Polsce Wiceminister Spraw Zagranicznych ds. Polityki Społecznej Anna Pastor uczestniczy w sesji roboczej „Narodowe Plany Naprawy”; Wcześniej o godz. 9.00 sekretarz generalna Ludowego Zespołu Parlamentarnego w Senacie Salome Pradas wzięła udział w VII Hiszpańsko-Polskim Forum Parlamentarnym. Narodowe Obrazy Muzyczne, Wrocław.

12:30: W Madrycie Prezes Trybunału Konstytucyjnego Juan José Rivas zamknął kurs „Władza sądownicza i rządy prawa” w ramach Kursów Letnich Uniwersytetu Complutense. Klasy 10 i 11, Real Centro Universitario María Cristina, El Escorial.

13:00: W Madrycie Minister Spraw Zagranicznych, Unii Europejskiej i Współpracy José Manuel Alparís spotkał się za pośrednictwem wideokonferencji z przewodniczącymi bloków parlamentarnych w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.

Niezależność

11:00: W Salamance rozpoczęcie sesji roboczej Konferencji Przewodniczących. Wcześniej o godz. 09:30 król Filip VI i szef rządu Pedro Sanchez przyjęli władze, a o godz. 10.15 miał spotkanie z regionalnymi wodzami w klasztorze San Esteban. O 10.50 krótkie wypowiedzi Pedro Sáncheza z prezydentem Kastylii i Leónem Alfonsem Fernándezem Manueco. W klasztorze San Esteban.

– 12.00: w Santander Minister Uniwersytetów Manuel Castiles prezentuje konferencję „Uniwersytet XXI wieku: jakość, równość i wartości” na zakończenie szkolenia „Odpowiedzi dla przyszłości edukacji” organizowanego przez Międzynarodowy Uniwersytet Menéndez Pelayo (UIMP), w Palacio de la Magdalena.

– 12:30: W Saragossie Minister Edukacji i Kształcenia Zawodowego Pilar Alegria uczestniczyła w Saragossie w ceremonii otwarcia delegatki rządu w Aragonii Rosa Serrano w siedzibie delegacji rządowej w Aragonii. Plaza Nuestra Senora del Pilar.

gospodarka pracy

– 08:00: W Madrycie Siemens Gamesa prezentuje swoje wyniki za trzeci kwartał przed otwarciem rynku. 11:00 grupa organizuje spotkanie prasowe.

– 08.30: Online Sacyr prezentuje wyniki półroczne.

– 09:30: W Walencji / Online dyrektor generalny CaixaBank, Gonzalo Gortazar, przedstawia wyniki jednostki za pierwszą połowę 2021 r. Konferencja prasowa odbędzie się w budynku CaixaBank w Pintor Sorolla, 8, w Walencji i będzie transmitowana na żywo o godz. https: http://live.caixabank.com/1s2021.

10:30: W Madrycie Związek Przemysłu, Budownictwa i Rolnictwa UGT (UGT FICA) organizuje konferencję prasową, na której w sali 5E w centrali UGT zaprezentowana zostanie francuska kampania Żniwa 2021. Avenida de America, 25.

– 11:30: Online CaixaBank przedstawi prezentację wyników finansowych za pierwszą połowę 2021 r. za pośrednictwem transmisji internetowej i telefonicznie.

– 12:00: Online, dyrektor generalny BBVA Honor Genk i dyrektor finansowy jednostki, Jaime Sainz de Tejada, przedstawiają odpowiednie wyniki za drugi kwartał 2021 r.

12:30: Minister Przemysłu, Handlu i Turystyki Reyes Maroto weźmie udział w spotkaniu ministerialnym na temat Strategicznego Projektu Odbudowy i Transformacji Gospodarczej (PERTE) dla Pojazdu Elektrycznego i Podłączonego.

– 12.45: Dyrektor Generalny Przemysłu Spożywczego, José Miguel Herrero, prowadzi przez łącze wideo sesję plenarną Rady Międzyprofesjonalnych Organizacji Rolno-Spożywczych.

turystyka

– 10.00: W Madrycie IAG prezentuje wyniki za I półrocze 2021 roku.

13:00: W Madrycie Amadeus IT Group ogłosi wyniki za pierwszą połowę 2021 roku. W prezentacji internetowej dyrektor generalny Luis Maroto i dyrektor finansowy Till Streicher dokonają przeglądu rozwoju biznesu w tym okresie. Po prezentacji nastąpi sesja pytań.

cywilizacja

10:00: W Rzymie Minister Kultury i Sportu Mikel Isita przemawia na spotkaniu ministrów kultury G20.

– 10.00: W Madrycie Minister Integracji, Ubezpieczeń Społecznych i Imigracji, José Luis Escriva, spotkał się w siedzibie Ministerstwa, Prezes Akademii Filmowej Mariano Barroso oraz przedstawiciele stowarzyszeń wykonawców i podmiotu. Zarządzanie Prawami Własności Intelektualnej (AISGE) i Prawami Autorskimi Mediów Audiowizualnych (DAMA).

społeczność

30 lipca, Międzynarodowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.

– 10:30: W Madrycie odwiedź kompleksowe obozy letnie FAMMA KIDS CAMP 2021. W CEIP Marqués de Suanzes, Avda. 25 września 1.

– 11:00: W Madrycie Minister ds. Równości Irene Montero spotyka się z Ministrem Praw Społecznych, Równości, Różnorodności i Młodzieży Rządu Wysp Kanaryjskich Noemi Santaną w siedzibie Ministerstwa.

– 11:30: Panel Ekspertów Alzheimera (PEPA) Hiszpańskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego (CEAFA) przedstawia wyniki badania “Choroba Alzheimera i społeczeństwo. Wkład pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera w budowaniu niewyłącznych społeczności z demencją”.

12:00: W Santander minister uniwersytetów Manuel Castells zamknął kurs „Uniwersytet XXI wieku” wideokonferencją w ramach Letniego Programu Międzynarodowego Uniwersytetu Menéndez Pelayo (UIMP).

Avimeris

– W 1863 roku urodził się producent samochodów Henry Ford, który kierował wykorzystaniem linii montażowej w produkcji.

W 1898 roku w Hamburgu zmarł Otto von Bismarck, kanclerz II Cesarstwa Niemieckiego.

W 1913 hazard został zakazany w Hiszpanii.

W 1968 r. w wyniku erupcji wulkanu Arenal w Kostaryce zginęło co najmniej 70 osób i 90 osób zaginionych.

– W 1989 roku zmarł hiszpański biznesmen Ramon Arris, założyciel El Corte Inglés.

Aktorka Hilary Swank ma 47 lat.

Pisarz Dominique Lapierre skończył 90 lat.

Aktor Arnold Schwarzenegger ma 74 lata.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *