Europejskie firmy finansowe potwierdzają dobry moment dla brazylijskiego reala i…

Europejskie firmy finansowe potwierdzają dobry moment dla brazylijskiego reala i…

Wielu największych światowych inwestorów stawia na to, że waluty rynków wschodzących osiągną lepsze wyniki niż ich odpowiedniki z bogatych krajów, ponieważ zacieśnianie polityki pieniężnej utknęło w martwym punkcie, spowolnienie wzrostu i wezwanie do słabszego wzrostu dolara amerykańskiego. Peso meksykańskie i real brazylijski należą do tych, które mają najlepsze perspektywy.

Rowe Price, który nadzoruje 1,3 biliona dolarów, Fidelity International i Aberdeen plc są liderami Ameryki Łacińskiej, Duże dwuletnie podwyżki stóp procentowych spowolniły inflację, wprowadzając je na ścieżkę niższych stóp procentowych wcześniej niż większość innych regionów świata. Amundi SA, największy zarządca finansowy w Europie, spodziewa się, że peso meksykańskie i real brazylijski będą prowadzić rajd.

Z dwoma kolejnymi kwartałami średnio umiarkowanych wzrostów cen konsumpcyjnych z najwyższego poziomu od 11 lat, coraz więcej krajów rozwijających się widzi, że ich stopy skorygowane o inflację stają się dodatnie i pogłębiają dystans w stosunku do krajów rozwiniętych. Ameryka Łacińska przoduje w tej zmianie: Brazylia i Meksyk oferują realne zwroty odpowiednio na poziomie 9,1% i 5%, w porównaniu do prawie zerowych zwrotów w USA i ujemnych 5,6% w Wielkiej Brytanii.

W przeważającej części waluty o wyższej stopie zwrotu będą sobie radzić lepiejPozostaje „konstruktywny” w odniesieniu do aktywów, „biorąc pod uwagę słabość gospodarki USA i nie tylko Cykl podwyżek Fed dobiega końca.”

Waluty krajów rozwijających się wzrosły w tym roku pomimo mieszanych sygnałów płynących z chińskich i amerykańskich danych gospodarczychs oraz że oczekiwanie na zmianę polityki Fed jest zbyt długie. Indeks walut MSCI EM Currency Index ustabilizował się po dynamicznym początku, zwiększając się o 1,3% od końca lutego.

Inwestorzy obstawiają, że zyski będą kontynuowane, ponieważ większość podwyżek Rezerwy Federalnej dobiegnie końca, a rajdowa siła dolara zostanie utracona. To, w połączeniu z trwającą walką o rozwiązanie impasu w sprawie pułapu zadłużenia USA, wzmacnia ideę odejścia od waluty amerykańskiej.

Waluty o dobrych rzeczywistych wynikach i silnym zewnętrznym bilansie płatniczym powinny skorzystaćmówi Esther Law, starszy dyrektor w firmie Amundi, która zarządza 2,1 biliona dolarów. „Kiedy pojawi się większa jasność co do wpływu obaw bankowych, a Fed wyraźnie się wstrzyma, myślę, że będzie to dobra okazja dla walut rynków wschodzących”.

Zyskom sprzyjają waluty Meksyku, Chile, Brazylii i Kolumbii, Oprócz forinta węgierskiego, polski złoty i rupia indonezyjska.

Perspektywy dla walut rynków wschodzących poza Ameryką Łacińską są mieszane. Zarządzający funduszami, tacy jak T Row Price, preferują rupię indonezyjską, podczas gdy inne waluty azjatyckie, takie jak rupia indyjska, są wspierane przez szybki wzrost gospodarczy. Ale Inne waluty nadal są zagrożoneTakie jak zadłużenie, zawirowania polityczne i starcia dyplomatyczne.

Luka ta pojawiła się w Republice Południowej Afryki w zeszłym tygodniu.A, kiedy rand spadł do najniższych poziomów po tym, jak Stany Zjednoczone oskarżyły ten kraj o uzbrajanie Rosji. Geopolityka to najnowszy z serii czynników ryzyka wpływających na walutę, w tym wewnętrzny kryzys energetyczny i malejąca popularność prezydenta Cyrila Ramaphosy.

Potencjał takich wybić wciąż odstrasza niektórych inwestorów od rynków wschodzących. Man Group Plc, największy na świecie publiczny fundusz hedgingowy, ostrzegł, że tę klasę aktywów czeka „gwałtowne” pogorszenie koniunktury. Lazard Asset Management ostrzegł inwestorów, aby byli „bardzo selektywni”, ponieważ pełny wpływ amerykańskich obaw bankowych na globalny wzrost nie jest jeszcze widoczny.

Zagrożenia te znajdują się również na radarze Leonarda Cowana. Rowe Price, zarządzający funduszem z Hongkongu, nadal preferuje peso chilijskie, rupię i peso meksykańskie. Pozostaje „konstruktywny” w kwestii walut, nawet jeśli obserwuje wszelkie skutki uboczne spowolnienia gospodarczego w USA.

Tymczasem wszystkie oczy zwrócone są na Fed w oczekiwaniu na jakiekolwiek oznaki zacieśnienia. Zdaniem Paula Greera, zarządzającego funduszem w Fidelity w Londynie, jeśli amerykański bank centralny zasygnalizuje zmianę priorytetów z walki z inflacją, dolar powinien się osłabić, a rynki wschodzące odniosą korzyści.

Brendan McKenna, strateg w Wells Fargo & Co. W Nowym Jorku: „Z perspektywy wyceny waluty rynków wschodzących są nadal tanie”. „W tym roku waluty rynków wschodzących mogą nie tylko umocnić się w stosunku do dolara, ponieważ Rezerwa Federalna zbliża się do końca swojego cyklu zacieśniania, ale mogą też osiągać lepsze wyniki niż inne waluty z grupy G10”.

co powinno być zrobione

  • Ściśle kontrolowana lira turecka ulegnie wstrząsowi niezależnie od wyniku niedzielnych wyborów między prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem a jego przeciwnikiem Kemalem Kilicdaroglu.
  • Bloomberg Economics przewiduje przejście do ortodoksyjnej polityki, niezależnie od tego, kto wygra, chociaż zmiana ta może nadejść szybciej i szybciej, jeśli opozycja wygra, biorąc pod uwagę kruchość gospodarki.
  • Niedzielne wybory w Tajlandii również nadadzą ton tamtejszym rynkom
  • Po sześciu wyborach powszechnych i dwóch wojskowych zamachach stanu od 2005 r. baht zyskał średnio 1,2% w miesiącu następującym po głosowaniu.
  • W Chinach bank centralny obniży w poniedziałek stopę rocznej średnioterminowej pożyczki o 10 punktów bazowych do 2,65 proc.
  • Uważnie będą również obserwowane dane dotyczące produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Chinach, które mają wykazać odbicie po zeszłorocznych blokadach w Szanghaju.
  • Banki centralne Meksyku i Filipin prawdopodobnie utrzymają stopy procentowe bez zmian w tym tygodniu.
  • Dane inflacyjne z Izraela, Nigerii i Polski dostarczą wskazówek co do nastawienia polityki pieniężnej w tych krajach.
  • Kolumbia, Tajlandia, Węgry, Izrael, Rosja i Chile opublikują dane o PKB.

Więcej informacji na Bloomberg.com

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *