Europejskie ultimatum dla Brazylii, aby uratować umowę handlową Mercosur-Europa

Komisja Europejska Postaraj się utrzymać umierającą umowę przy życiu Stopniowo stało się to w Europie tak skomplikowane, że stało się tylko iluzją.

Podejrzenia wielu krajów europejskich o konkurencję rolniczą ze strony Mercosuru (Francja, Belgia, Irlandia, Polska) łączą się z podejrzeniami wielu innych krajów. Wylesianie W Amazonii, przeciwko któremu rząd Jaira Bolsonaro nie wydaje się nic robić, prezydent, który postrzega siebie z Europy jako trującą skrajną prawicę (utrudniającą zarządzanie epidemią), nie chce, aby jakikolwiek przywódca zrobił zdjęcie jego podpisu z nim.

Bruksela się nie poddaje, bo o tym wieJest to porozumienie strategiczne, aby Europa nie straciła Poczynił większe postępy w Ameryce Łacińskiej w obliczu postępu Chin i ponieważ wiele krajów europejskich – z Portugalią, Hiszpanią i Włochami na czele – przeniosło się, tak że Komisja robi wszystko, co w jej mocy, aby uratować porozumienie, mimo że Parlament Europejski głosował już w zeszłym roku nad rezolucją, przed którą ostrzegał, że w obecnym stanie rzeczy – patrząc przede wszystkim na Brazylię i Amazonkę – nie będzie wiary.

Ostatnim pomysłem komisji jest postawienie ultimatum krajom MERCOSUR, Chociaż faktycznie jest przeznaczony dla Brazylii. Bruksela chce, aby czterej członkowie Mercosuru zobowiązali się na piśmie, w załączniku do umowy, do wzmocnienia swojej polityki ochrony środowiska i powstrzymania wylesiania w jak największym stopniu.

Pożary Amazonki, krytyka Bolsonaro. Zdjęcie EFE

Chce ten podpis przed końcem tego roku. W przeciwnym razie porozumienie nie zostałoby poddane pod głosowanie przez państwa członkowskie UE. Ten załącznik Będzie zawierać klauzulę komentarza. Jeżeli kraj Mercosur przestanie wypełniać te zobowiązania, realizacja umowy handlowej zostanie zawieszona.

Komisarz UE ds. Handlu Valdes Dombrowskis, człowiek, który musiał przejąć pałeczkę kontroli deficytu publicznego w Europie, dopóki epidemia nie przypomniała nikomu o deficycie i pozostawili przyjaciela Valdesa bez pracy, więc dali mu handel, który Irlandczycy Hogan odszedł z powodu rezygnacji i powiedział na konferencji w zeszłym tygodniu: „Unia Europejska dała jasno do zrozumienia, że ​​będziemy potrzebować Wielkie zaangażowanie Mercosuru W tych sprawach przystąpić do ratyfikacji. „

Brasilia jest na celowniku

Dombrovskis powiedział również, że ten instrument powinien obejmować narzędzia kontroli i monitorowania, aby Europa Upewnij się, że Brazylia wypełnia swoje zobowiązania. Narzędzia, które muszą być wydajniejsze niż obecne narzędzia, bo Komisja Europejska od ponad roku próbuje bezskutecznie przekonać Polskę do zaprzestania wycinki stuletniego lasu.

Dodatek ten będzie niezbędnym, ale niewystarczającym wymogiem, ponieważ jest po oficjalnych skargach Aby oczyścić lasy Mercosuru Wiele europejskich rządów ukrywa przed rolnictwem obawy o konkurencję. Kalendarz wyborczy jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Francuzi będą głosować dokładnie za rok od teraz i żeby trochę bardziej skomplikować sprawę, Niemcy pójdą do sondaży, a sondaże pokazują, że ekolodzy mogą być pierwszą lub drugą siłą polityczną i wejdą do rządu z wyjątkiem grobów i spada. Sprawią, że Niemcy nie zgodzą się na porozumienie. Bez zgody Niemiec i Francji Z politycznego i prawnego punktu widzenia Europa nie może ratyfikować tekstu, który nigdy nie został podpisany.

Jeśli rządy Mercosuru zgodzą się podpisać ten aneks i jego zobowiązania, a Komisja Europejska odważy się poddać go pod głosowanie w Brukseli, szacują, że może on zostać ratyfikowany w pierwszym kwartale 2022 r. Francja będzie nalegać na to później.

Niemieccy ekolodzy tacy nigdy nie są. A kraje takie jak Belgia, Irlandia, Polska i Austria będą się za nimi chować. Źródło społeczności powiedział w tym tygodniu Ostry: Okno jest zamknięte i nie otworzy się do czasu wyborów w Niemczech, Francji i Brazylii.. Najbardziej prawdopodobny semestr będzie drugi w 2023 r., Kiedy Hiszpania przewodniczy Unii Europejskiej i dąży do swoich priorytetów w regionie Morza Śródziemnego i Ameryki Łacińskiej, rządu z siedzibą w Niemczech i Macron – lub kimkolwiek innym – z biegiem czasu.

Negocjacje umowy rozpoczęły się na szczycie między Mercosurem a Unią Europejską Odbył się w Rio de Janeiro w 1999 roku. Kiedy Carlos Menem, Jose Maria Aznar, Fernando Enrique Cardoso, Jacques Chirac i Eduardo Frei negocjowali (Chile negocjowało z Mercosurem, mimo że później negocjowało samodzielnie i podpisało własne porozumienie), Gerhard Schroeder czy Julio Maria Sanguinetti. Pod koniec lat 90., kiedy wolny handel zaczął obowiązywać po zakończeniu zimnej wojny i przełomowym wejściu Chin do Światowej Organizacji Handlu w 2001 r. Kolejna era.

PB

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *