Fala migracyjna między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi uruchamia alerty graniczne

Fala migracyjna między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi uruchamia alerty graniczne

Obecna fala migracji w Meksyku i Stanach Zjednoczonych spowodowała, że ​​ich rządy znalazły się pod kontrolą. Obaj zostali zmuszeni do podjęcia działań mających na celu zatrzymanie przepływu ludzi przez ziemię Azteków. Nawiasem mówiąc, wspólnym celem jest niedopuszczenie do przedostania się nielegalnych imigrantów do granicy między obydwoma krajami. Miasta w Teksasie, Arizonie i Kalifornii pozostają w stanie wyjątkowym właśnie dlatego, że codziennie przybywają tysiące nielegalnych imigrantów. Pojawiające się środki po obu stronach Rio Grande mają na celu złagodzenie obecnego kryzysu, ale zjawisko to nasila się z każdym dniem.

Ostatni weekend był kluczowy dla przejścia migrantów przez granicę. Władze Stanów Zjednoczonych same przecięły drut kolczasty na obszarze Eagle Pass w Teksasie, aby zapobiec zranieniom całych rodzin.

Grupy humanitarne pomagają migrantom

Kilka grup humanitarnych pomaga setkom migrantów w Arizonie po wypuszczeniu ich przez Straż Graniczną na granicy z Meksykiem.

Departament Zarządzania Kryzysowego hrabstwa Cochise ujawnił, że 22 ciężarówki codziennie przewożą migrantów z miast takich jak Nogales do schronisk w Tucson lub Phoenix. Według doniesień w Tucson, które obejmuje 90% granicy Arizony, od 8 do 14 września Straż Graniczna zatrzymywała średnio 1900 migrantów dziennie.

Wspomniane wypuszczania nielegalnych imigrantów odbywają się w kilku miastach o każdej porze dnia. Władze lokalne nie są powiadamiane z wyprzedzeniem przez amerykańską straż graniczną.

Większość migrantów jest przenoszona do schroniska Casa Alitas w Tucson. Codziennie przyjmuje się tam prawie tysiąc osób. Oscar Lesser, burmistrz El Paso (Teksas), skomentował, że około 66% osób przekraczających granicę to samotni mężczyźni. 32% z nich to jednostki rodzinne, a 2% to małoletni bez opieki.

W ubiegły piątek Urząd Celny i Ochrony Granic ogłosił, że w sierpniu ubiegłego roku na granicy z Meksykiem aresztowało 233 tys. nielegalnych imigrantów.

Tymczasem Meksyk na spotkaniu z urzędnikami USA zobowiązał się do „zmniejszenia presji” na północnej granicy poprzez „powrót” migrantów do swoich krajów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *