FAO docenia transformację systemów rolno-spożywczych na Kubie – Escambray

FAO docenia transformację systemów rolno-spożywczych na Kubie - Escambray

Kuba posiada wiele polityk mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego ludności, które mają na celu zmniejszenie zależności od importu żywności i dostaw

Marcelo Resende podkreślił, że Kuba przewodzi procesowi zmian w sektorze rolno-spożywczym. (fot. PL)

Przedstawiciel FAO na Kubie potwierdził, że w sobotę na wyspie skupiono się na przekształceniu systemów rolno-spożywczych, tak aby były bardziej wydajne, sprzyjające włączeniu społecznemu, odporne i zrównoważone.

Z okazji Światowego Dnia Żywności misja Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w kraju karaibskim wezwała ludzi do wykorzystania tej daty jako okazji do połączenia działań na rzecz lepszej produkcji, lepszego odżywiania, lepszego środowiska i lepsze życie.

Szef tej agencji w kraju, Marcelo Resende, podkreślił, że, podobnie jak reszta świata, największa z Antyli przeżywa skomplikowane czasy z powodu epidemii Covid-19 i wynikającego z niej wpływu na łańcuchy wartości żywności, mimo to prowadząc do procesu zmian w sektorze rolno-spożywczym.

Kuba posiada wiele polityk mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego ludności, w tym Plan i ustawę o suwerenności żywnościowej oraz bezpieczeństwie żywnościowym i żywieniowym (SSAN), jedno z największych wyzwań, jako ważny krok w realizacji Agendy 2030 dla Zrównoważonego Rozwoju.

Plan, zatwierdzony przez Radę Ministrów 22 lipca zeszłego roku, ma na celu zmniejszenie zależności od importu i dostaw żywności, eliminację marnotrawstwa i odpadów, wzmocnienie lokalnych systemów żywnościowych oraz zmobilizowanie strategii edukacyjnych w celu wzmocnienia szkoleń w tych tematach.

Ze swojej strony ustawa SSAN wzmocni prawo ludności kubańskiej do zdrowej i odpowiedniej żywności, uznane w art. 77 i 78 Konstytucji Republiki, jako dowód politycznej woli państwa do wzmocnienia i aktywizacji tego przypisania. .

Działania te są zgodne z wysiłkami Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa na poziomie globalnym, aby towarzyszyć krajom w transformacji ich systemów rolno-spożywczych i zobowiązują się do promowania decentralizacji, lokalnego zarządzania i rozwoju, a także przybliżania rolnictwa do wiedzy . technologii i innowacji.

We współpracy z Unią Europejską, programami i zielonymi funduszami na rzecz klimatu i środowiska globalnego, FAO współpracuje na Kubie z wieloma partnerami, a w 2021 roku przeznaczyło na te cele 52 miliony dolarów.

Kwota ta zostanie wykorzystana na wprowadzenie nowych jednostek agroleśniczych na 35 tys. hektarów ziemi podbitej przez merapau, co zwiększy produktywność i trwałość agroekosystemów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *